כללי

בית משפט פדרלי גזר 120 שנות מאסר על מנהיג כת ששיעבד מינית את החברות בה

קית' רנייר, קית' רנייר, מתוך "כת הסקס של ניו יורק". HBO.

במשך שנים ניהל קית' רנייר רשת מסועפת והיררכית של שפחות מין, תחת אצטלה של ארגון לעזרה עצמית. בסדרה הדוקומנטרית של  HBO ששודרה ב-yes, "כת המין של ניו יורק", מוצגים סיפורי הקורבנות – כיצד גויסו לכת, טופחו כבני וכבנות טיפוחיו של רנייר לתפקידי סמכות, תוך שרנייר שוחק את מנגנוני ההגנה הנפשיים שלהם במניפולציות פסיכולוגיות. הגברים הוסללו לעמדות כוחניות, הנשים הוסללו לנכס לעצמן את הכוח שלהן על ידי הצטרפות לתת-ארגון סודי בשם "דוס".

מצטרפת חדשה לארגון הוגדרה כשפחה והיא בעלת מספר "אחיות-שפחות", כולן מנוהלות על ידי "מאסטר". תפקידי המאסטר אוישו על ידי נשים אשר קבעו עבור הכפופות להן, בין היתר, את צריכת הקלוריות היומית שלהן. על "השפחות" הוטלו משימות ואתגרים שונים על ידי "המאסטריות", אך האתגר הנפוץ ביותר היה "לפתות את החלוץ", כאשר החלוץ הוא הכינוי עבור רנייר. בצורה כזו, ניהל רנייר ארגון שמכשיר נשים לוותר על הסוכנות שלהן ולהעביר אותה במלואה לאישה בסמכות גבוהה משלה, "מאסטרית", כדי שיקיימו יחסי מין עמו. במידה והשפחה אינה עומדת באתגרים מסוימים, היא נענשת, והמניפולציה הפסיכולוגית כה אפקטיבית שהשפחה הייתה זו שקובעת את העונש עבור עצמה. נוסף על כל אלו, כדי להצטרף לארגון הסודי היה על המצטרפות לספק כופר, ברוב המקרים, תמונות עירום, שהוחזק כנגדה במידה והביעה התנגדות כלשהי להוראות מלמעלה.

טקס ההצטרפות לארגון הסודי, "דוס", קיבל תשומת לב רבה בשל הברוטליות הבולטת שלו: המצטרפות הובאו למיקום לא ידוע בעיניים קשורות, הורה עליהן להתפשט ולהמתין. לאחר ההמתנה, עברו השפחות טקס מיתוג במהלכו נצרב בבשרה סמל, שלכאורה מייצג את שלושת האלמנטים, שמים, מים ויבשה, אך בפועל מורכב מראשי התיבות של שמו של רנייר: KR.

רנייר הצליח לשטות באלפי אנשים שהצטרפו לארגון "נקסיום", שם החל תהליך העיצוב שלהם ולמעשה ההכנה שלהם לשרת בכת של רנייר, הודות לכריזמה ולגאונות המיוחסים לו. רנייר הציג את עצמו כמי שבא לתת כלים לחברה האנושית לשפר את עצמה, כך שכל פרט יחיה את חייו בניצול המקסימלי של הפוטנציאל שלו וללא סבל. משנתו של רנייר מבוססת במידה רבה על עקרונות של דתות המזרח הרחוק המתנות את המפתח לשחרור בביטול האגו. רנייר השתמש בביטול האגו ובטכניקות פסיכולוגיות שונות, אותן טען שפיתח, בהשאלה מדתות המזרח הרחוק בשונה מאוד ממה שדמיין לעצמו הבודהה – על ידי ביטול האגו והדחיפה של רנייר את התלמידים לחצות את הגבולות של עצמם ולהתמודד עם הפחדים שלהם, למעשה שחק את מנגנוני ההגנה הנפשיים שלהם וייצר תלות קיצונית של התלמידים בו.

רנייר הצליח לגייס לשורותיו דמויות מפתח בתעשיה ההוליוודית, בעלי הון ודמויות מפתח בפוליטיקה, אותם הוא ניצל עבור ההון הכלכלי וההון האנושי שלהם לצרכיו. מי שהעזה לצאת מהארגון ולהמרות את פיו הוכפשה על ידי רנייר בפני השייכים לארגון ועברה מסכת של התעללות בדמות הליכים משפטיים בלתי נגמרים, שמטרתם להתיש את הבוגדים, ויותר מכך, להראות מה יעלה בגורלו של מי שסורר.

רנייר נמצא אשם בארבעה סעיפים של עבירות בבית המשפט הפדרלי בברוקלין, אך טען "אני לא מביע חרטה על האישומים – מכיוון שהם לא נכונים".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות