על סדר היום

פרשן הכדורגל אורי אוזן תובע את איגוד המאמנים וההתאחדות

אורי אוזן (מימין). קונספירציה מעניינת על טרפוד המינוי שלו בנתניה

איש התקשורת ומאמן הכדורגל אורי אוזן הגיש לבית משפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע בסך 300 אלף שקלים, נגד מנכ"ל איגוד המאמנים אמיר כהן וההתאחדות לכדורגל, לאחר שלטענתו פעל תוך ניגוד עניינים מובהק ובחר לעשות שימוש פסול בתפקידו הבכיר ובמידע שהגיע לידיו בדרך לא דרך בכדי לקדם אינטרסים של מקורביו על חשבונו של אוזן, ותוך פגיעה בוטה בשמו הטוב.

אוזן, שהיה כדורגלן פעיל במשך שנים ואימן נוער בשנים האחרונות, עסוק בימים אלה בעיקר בתפקידיו הרבים בתקשורת – כפרשן הכדורגל של "ישראל היום", כפרשן בשידורי הטלוויזיה של צ'לרטון וכפאנליסט קבוע בפודקאסט הפודיום.

לפני מספר חודשים היה אוזן בין המועמדים האחרונים לאימון מכבי נתניה, שבחרה לבסוף בבני לם, שעושה שם חייל. אלא שעל פי התביעה איגוד המאמנים והעומד בראשו ניסו לפגוע במינוי, ובחרו להוציא תחת ידיהם סדרת פרסומים מבזים וחסרי ביסוס לפיהם אוזן אינו רשאי לשמש כמאמן. זאת, הואיל וכביכול אינו מחזיק בתעודת מאמן תקפה משעה שלכאורה, לא מילא את חובותיו על פי תקנוני ההתאחדות.

לטענת אוזן, הפרסומים התרחשו דווקא ביום בו התקיימה פגישה בינו לבין עם ראשי מכבי נתניה, שלפי כתב התביעה ביקש לשכור את שירותיו אוזן. לטענת אוזן, התכלית היחידה לפרסום הייתה הכשלתו וסיכול העסקתו על ידי המועדון, תוך גרימת נזק היקפי אדיר לשמו הטוב.

"אם בכך לא די, המניע למהלך השפל היה נעוץ ברצונו של אמיר למנוע את מינוי מר אוזן למאמן הקבוצה הבוגרת של המועדון, וזאת תוך שימוש במידע שקיבל מאחיו, מר אלמוג כהן, אשר שיחק בקבוצה הבוגרת של המועדון והשתתף במו״מ שנוהל מול מר אוזן", נכתב בתביעה.

בתביעה מציין אוזן כי איגוד המאמנים ומנהלו המתהדרים בכך ש-״טובת המאמנים ורווחתם" היא הניצבת לנגד עיניהם "שכחו" לפתע, כי מר אוזן עמד במכסת שעות ההשתלמות הנדרשות על ידי ההתאחדות כבר בעונת 20/21, קרי – כי הוא כשיר לאמן, למצער, עד לתום עונת 22/23.

מלוא המידע, התיעוד, הנתונים, האסמכתאות והאישורים מצויים זה מכבר בידי איגוד המאמנים וההתאחדות האמונים על נושא זה, ובדיקה פשוטה במאגריהם הייתה מעלה, כי מר אוזן מוסמך לאמן.

"במקום להתנהל באופן מידתי וסביר כמצופה מגוף רציני שכזה (שהוא גם גוף דו מהותי עליו רובצות חובות מן התחום המנהלי, לרבות חובת תום לב מוגברת) וממנהלו שאמור לשמש כדוגמא אישית, בחרו אמיר ואיגוד המאמנים המשתייך להתאחדות – ללא כל בירור ענייני מקדים מול מר אוזן (טרם ביצוע הפרסומים) – לפרסם באופן מטעה וזדוני ממש, כי מר אוזן (כביכול) אינו יכול לשמש כמאמן", נכתב בתביעה, "איגוד המאמנים ואמיר לא הסתפקו בפרסום זניח אלא בחרו לפרסם פעם אחר פעם ובריש גלי את האמירות המבישות הללו לגבי מר אוזן (ציטוטים מתך הפרסומים המפרים יובאו בפרק II להלן).

"שרשרת הפרסומים החלה בפניה לתקשורת הספורט (כגון אתר ONE הידוע), המשיכה בפניה ישירה ועזת מצח למעסיק פוטנציאלי, המועדון, שביקש לבחון את קליטתו כמאמן וכן בפרסום נוסף בדף הפייסבוק הרשמי של איגוד המאמנים במטרה לבזותו בפני כלל עמיתיו המאמנים".

לטענתו, גם לאחר שהסב את שימת ליבו של ב״כ איגוד המאמנים, עו״ד יהב ארגמן, לפגיעה הקשה בשמו הטוב בהיות הפרסומים חסרי ביסוס, סירב איגוד המאמנים לחזור בו. למרבה הצער, תקוותיו של מר אוזן, לפיהן ההתאחדות תיטול אחריות על מעשיו הנלוזים של אמיר במסגרת תפקידו כמנכ״ל איגוד המאמנים (החוסה תחת כנפיה) או תסייע לו, התבדו וכל פניותיו נדחו.

טרם הוגש כתב הגנה.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות