על סדר היום

עמרוסי תובעת את ישראל היום: "פוטרתי בגלל ביקורת על ביבי"

אמילי עמרוסי אמילי עמרוסי

שנה לאחר שפוטרה מעבודתה בישראל היום, הגישה בשבוע שעבר אמילי עמרוסי תביעה כי פוטרה מהעיתון בעקבות העובדה שמתחה ביקורת על רה"מ דאז, בנימין נתניהו.

בתביעה על סך 270 אלף שקלים, שהוגשה על ידי עו"ד לוטם מסיקה, מתארת עמרוסי את הגרסה שלה לנסיבות פיטוריה, ומגדירה אותם "משיקולים זרים". לטענתה פיטוריה הגיעו בעקבות ביקורת על נתניהו בנט בחודש דצמבר 2020, במסגרת תכנית הרדיו המשותפת שלה עם הפורפסור יובל אל בשן ב"כאן ב'".

בכתב התביעה מתוארת השתלשלות האירועים כך: ב-11.12 הביעה עמרוסי ביקורת על נתניהו, כשבוע לאחר מכן הודיעה כי היא תומכת בבנט, ואז, חמישה ימים מאוחר יותר – ב-23.12 זומנה לשימוע לפני פיטורים.

בכתב התביעה צוין כי הסיבה שניתנה לעמרוסי כדי להצדיק את פיטוריה היה שינויים במוסף שבו עבדה, אך לטענתה השינוי היחידי שארע באותה התקופה היה פיטוריה.

"בין שידור התוכנית בה ביקרה התובעת את מר נתניהו לבין מועד ההודעה על השימוע, עסקו יחד בצמידות מר בנימין נתניהו, הגברת מרים אדלסון בעלת העיתון, ומר בועז ביסמוט עורך העיתון, בסוגיית הבאת ג'ונתן פולארד לישראל", נכתב בכתב התביעה במטרה להראות את האטמוספירה סביב מי שפיטר אותה. "פולארד הובא לבסוף במטוסו הפרטי של שלדון אדלסון, עורך העיתון בועז ביסמוט היה על המטוס, ומי שקיבל את פני פולארד היה מר נתניהו.

"למעשה, פיטוריה של התובעת לאחר תקופת עבודה ארוכה כעיתונאית מוערכת אצל הנתבעת, נבעה מתוך שיקולים פוליטיים היות והתבטאה כנגד נתניהו כפלטפורמה תקשורתית אחרת (בסמוך לפיטוריה) – ולמעשה בשל התבטאויותיה אלה הנתבעת 'הראתה לה את הדרך החוצה', בפיטורים מכוערים שנעשו בחוסר תום לב".

במסגרת התביעה חשפה עמרוסי את הסכומים שבהם השתכרה עבור טוריה וכתבותיה בישראל היום, אך לאחר שדבר התביעה נחשף, היא נלחצה ומיהרה לבקש מבית המשפט לאסור על פרסום פרטיה. אחה"צ היא גם קיבלה את מבוקשה, ולכן הספרות שהיו כאן קודם, אינן עוד.

על סמך כל אלה, ובעקבות העובדה שהיא טוענת כי העיתון לא שילם לה את מלוא הכסף עבור טוריה, דורשת עמרוסי יותר מרבע מיליון שקלים. היא גם מוסיפה כי נעשה ניסיון להשתיק אותה בדמות "מענק הסתגלות" של 50 אלף שקלים, שתמורתו היתה צריכה להתחייב שלא תתבע את העיתון.

טרם הוגש כתב הגנה.

הטור האחרון של אמילי עמרוסי: "כך פוטרתי"

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות