על סדר היום

תביעה נגד עיתון גלובס: פרסמו כתבה מסולפת

הכתבה שפורסמה הכתבה שפורסמה

לפני כעשרה ימים, פורסמה בעיתון "גלובס" המודפס, באתר האינטרנט ובעמוד הפייסבוק של העיתון, כתבה שכותרתה "עורך הדין התרברב באינסטגרם על סגירת החוב, והתיק נפתח מחדש". על פי התביעה, שהוגשה על ידי עו"ד לירום סנדה, הכתבה, אשר זכתה לתהודה רבה, גדושה באי דיוקים ושקרים, לצד אי הבנה מקצועית וטעויות, עד כדי כך שיש מקום להסירן כלל, והיא מהווה לשון הרע, ופגיעה בפרנסתם של התובעים. על פי עו"ד סנדה, הפרסום שנבנה על ידי הכתב אבישי גרינצייג, שפעל במשך כשבועיים במטרה לייצר כתבה יש מאין, מעביר מסר שגוי ומוטה לפיו התובעים ביצעו טעות ו/או התרשלו בטיפול בתיק הוצאה לפועל.

עוד הוסיף עו"ד סנדה כי מי שגרם נזק מכוון וחדר בדרך לא דרך למסמכים של תיק משפטי הוא גרינצייג שבמעשיו יצר מצג שווא במטרה להגדיל את הרייטינג והמכירות של עיתון גלובס על חשבון הטעיית צרכנים ועל גבם של התובעים, עוד נטען כי גרינצייג עצמו הוא זה שהתרברב בכתבה שייצר "יש מאין" במטרה לפגוע במכוון ולא להעביר כתבה עיתונאית".

עניינה של תובענה זו בפרסום כתבה המלאה בחצאי אמיתות, הערוכה בצורה מוטה ומעוותת, נגד התובעים, עד לרמה הטעיה כנגד ציבור שלם של אזרחים, מתוך מטרה – אם לא במעשה אז לכל הפחות במחדל – לשים את התובעים ללעג ובוז", נכתב בתביעה, "הדברים שפורסמו בכתבה, לפיהם התובעים הוצגו כרשלנים מהמעלה הראשונה, שפעלו לא כדין וכתוצאה מכך גרמו נזק חמור ללקוחם – ללא ספק משפילה ומבזה את התובעים בעיני הבריות (לרבות לקוחות המשרד) בהדביקם להם אות קלון כרשלנים שגרמו נזק ותקלה משפטית – דבר שמוביל לכך שישנאו את התובעים עקב פרסום הכתבה יבוזו וילעגו להם ושתיפגע כפועל יוצא מכך משלח ידם. פניית התובעים לנתבעים או מי מהם  בדרישה לפרסום התנצלות וגניזת החומרים המפרים, לרבות פיצויים, בקשר לכתבה נענתה בשלילה. מאז פרסום הכתבה התובעים חווים פגיעה נרחבת בשמם הטוב, בשמם של העובדים במשרד וכל מי שמטעמם, לרבות לקוחות אשר פונים לביטול התקשרותם עם התובעים ללא כל סיבה מוצדקת".

הנתבעים טרם הגישו כתב הגנה.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות