על סדר היום

תביעת לשון הרע נגד בוקי נאה

הסרטון טרם הוסר הסרטון טרם הוסר

לבית משפט השלום בהרצליה, הוגשה על ידי תושב הצפון תביעת לשון הרע נגד כתב הפלילים בוקי נאה, שלטענת התובע פרסם בעמוד הפייסבוק שבבעלותו סרטון בו הוא נראה מתעמת עם משיג גבול והסרטון פורסם באופן מגמתי, ערוך ומשפיל, עם תיאור מטעה. התובע דורש מנאה 85 אלף שקלים.

על פי התביעה, בחודש יולי השנה, פרסם נאה בעמוד הפייסבוק שבבעלותו, סרטון אשר נחזה לכאורה כמצולם במסגרת "סיור פלילים בחצר האחורית של תל אביב עם בוקי נאה". במסגרת הסרטון נראה התובע כאשר הוא מתעמת עם מסיג גבול אשר פלש לשטח מגוריו ואשר תקף אותו. אולם הסרטון פורסם באופן מגמתי, ערוך ומשפיל, עם תיאור מטעה, לפיו הסרטון צולם במהלך סיור פלילי בתל אביב.

"מהתיאור המטעה ניתן להסיק כי התובע צולם במסגרת השתתפותו באירוע פלילי בדרום תל אביב, וכלל לא הוזכרו העובדות המלאות לפיהן התובע התעמת עם מסיג גבול אשר חדר לשטח מגוריו ותקף אותו, כלומר מדובר בפעילות של הגנה עצמית בלבד", נכתב בתביעה.

הסרטון עצמו זכה לכ־20 אלף צפיות, מאות תגובות ולייקים ולטענת התובע פרסום הסרטון גרם לשמו הטוב של התובע נזקים קשים ורבים מנשוא. מיד לאחר פרסום הסרטון התובע, לטענתו, קיבל אינספור פניות מקרובי משפחה, חברים ומכרים רבים אשר צפו בסרטון.

בחודש אוקטובר פנה התובע במכתב התראה לנאה ודרש כי יחדל ממעשיו ויסיר את הסרטון לאלתר וכי יפצה את התובע בגין הפגיעה שנגרמה לו. נאה, לטענת התובע, השיב כי הסיר את הסרטון ולא נענה לניסיונותיו של התובע לסיים פרשה זו על דרך הפשרה תוך מתן פיצוי כספי. אולם מבדיקה נוספת שערך בא כוח התובע הסרטון לא הוסר. לפני כשבועיים פנה התובע בשנית לנאה, אולם עד למועד הגשת התביעה הסרטון לא הוסר ובשעת כתיבת התביעה הסרטון עדיין מופיע בעמוד הנתבע בפייסבוק וכעת צפו בו כ-250 אלף איש. "

"פרסום הסרטון בו מופיע התובע לצד הזמנה לקחת חלק בסיור פלילים בדרום תל אביב מהווה פגיעה קשה בשמו הטוב של התובע. אין כל קשר בין הסרטון בו מופיע התובע לסיור המפורסם על ידי הנתבע. הנתבע הציג את הסרטון בעמוד הפייסבוק שלו כאילו הוא צולם במסגרת סיור פלילים בדרום העיר תל אביב, כאשר הסרטון צולם בכלל בעיר חיפה. כל מטרת הפרסום היא להפוך את התובע למושא ללעג ועל מנת למשוך לקוחות לסיורים אותם מציע הנתבע", סיכם התובע.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות