פרסום ושיווק

הפרסומאי בני גל שייסד את משרד גל אורן לרנר הלך לעולמו

בני גל ז"ל בני גל ז"ל

איש הפרסום החרדי בני גל, שהיה ממייסדי משרד הפרסום "גל אורן לרנר" ובשנים האחרונות היה מאמן ברוח היהדות בני גל, הלך הבוקר (יום ב') לעולמו בגיל 77 לאחר מחלה קשה. הלווייתו התקיימה אחר הצהריים בבית העלמין בהר הזיתים בירושלים.

בני גל (בן-ציון יוסף גלסטר) נולד בשנת 1944 בארגנטינה ובגיל 3 עלה לישראל יחד עם הוריו. הוא גדל בקיבוץ בית אורן שבכרמל. את שירותו הצבאי עשה גל בחטיבת הצנחנים.

את  דרכו המקצועית החל כבר בסוף שנות ה-60 כשהקים וייסד את  משרד הפרסום "גל-שרגא". בתחילת שנות ה-70 עבד במשרד "פלד" ואף היה חבר מזכירות בגוש האמונים. בתחילת שנות ה-80 הקים את משרד הפרסום "פרסום גל" המתמחה בפרסום למגזר החרדי. המיזם המשמעותי הראשון של המשרד היה שיווקה של העיר החרדית עמנואל שבשומרון.

בשנת 2005 עזב גל את עולם הפרסום ושנתיים לאחר מכן, התמזגה אשתו שרה גל עם משרד "פרסום אורן" בניהולו של אורן אלימלך. במהלך השנים גדל והתפתח המשרד ואף צירף אליו שותפים נוספים, בהם אבי לרנר, נחום בנדיקט והאחים ביכלר, והפך לקבוצה הגדולה ביותר לפרסום ושיווק בעולם החרדי והדתי-לאומי.

גל לא היה רק פרסומאי. בשנת 1992 החל להעניק אימוני קאוצ'ינג לתאגידים, חברות ואנשים פרטיים. ב-2005 החל להקדיש את זמנו ללימוד בבית מדרש "רעוא" ובבית הספר לפסיכולוגיה יהודית של הרב גינזבורג ולפיתוח מודל האימון היהודי.

אחד מבניו של גל הוא מאיר גל, פרסומאי ויועץ לאישים פוליטיים רבים, שהחזיק את אתר "בחדרי חרדים" עד שמכר אותו לפני כשלוש שנים לקבוצת משקיעים בראשות מיקי ברזל, המחזיק בחברה לסינון תכנים באינטרנט עבור המגזר החרדי.

אורן אלימלך, מנכ"ל משרד גל אורן לרנר, מסר היום: "אבידה גדולה לעולם הפרסום. בני, ממייסדי משרדנו, היה אבן דרך ומי שגידל דורות רבים של פרסומאים גדולים לאורך השנים והיה עבורם מודל לחיקוי. אנו שולחים תנחומים לשרה ומאיר וכל המשפחה".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות