על סדר היום

"פגיעה בי – מסר לכל הכתבים במגזר": כתב ynet בפודקאסט של טגניה וצור

כתבי חדשות 12 ו-13 ברהנו טגניה ומאור צור ישיקו השבוע את הפודקאסט שלהם ואירחו בו את כתב ynet חסן שעלאן שסיפר על היריות לעבר ביתו החדש. "התחושה שבכל רגע יכולים לרצוח אותנו. אנחנו לא יכולים להיות חופשיים. הילדים שלי מפחדים"

השבוע יושק פודקאסט חדש בנושאי פלילים, עם כתב הפלילים של חדשות 12 ברהנו טגניה וראש דסק הפלילים של חדשות 13 ומאור צור. הפודקאסט השבועי "קצה חוט" יעלה לאוויר מדי יום חמישי, יעסוק בעולם הפלילים, ובין היתר בהתממשקות שלו לעולם התקשורת. את הפודקאסט מפיקה חברת אימפקשט שירותי תוכן, והוא יופץ בכל הפלטפורמות הדיגיטליות.

בפודקאסט הראשון עלה לשידור כתב ynet חסן שעלאן, שסובל בשבועות האחרונים מניסיונות לפגוע בו ובמשפחתו: בתחילה נורה צרור יריות לעבר ביתו בטייבה, ובלילה שבין חמישי לשישי שעבר, הושלך מטען לעבר ביתו ההולך ונבנה בשישי האחרון בבאקה אל גרבייה, כתובת שאף אחד לא אמור להכיר. בשני המקרים, במזל, לא היו נפגעים.

"התחושה שבכל רגע יכולים לרצוח אותנו. אנחנו לא יכולים להיות חופשיים. הילדים שלי מפחדים. כשאני יוצא מהבית הילדים שואלים: אבא אתה בטוח שתחזור אלינו חי?", סיפר שעלאן לטגניה וצור. "הפעם הפורעים החליטו לפגוע בי בלי שום התרעה. אשתי ואני היינו צריכים להיות בבית שעה לפני אבל התעכבנו, אם לא היינו כבר מתים".

לדבריו, "אני עכשיו פתחתי את הטלפון כדי לקבל איומים. בדך כלל אחרי מצב כזה סוגרים את הטלפון אבל אני מחכה לקבל איומים. הילדים שלי לא הלכו לבית ספר היום. מנסים לפגוע לא רק בי, גם בהם. כל עוד לא עוצרים את הפושעים האלה אנחנו נמצאים בסכנת חיים. תאמינו לי, האנשים שנמצאים בכלא חיים יותר טוב מאתנו"

מאור צור: אולי עשית תחקיר על מישהו והוא רוצה לסגור חשבון?

"חזרתי אחורה שנה, התקשרתי אחד-אחד, אמרו לי 'לא, אנחנו לא נפגע בך, אנחנו רוצים לעזור'. מעבר לזה, הגיעו אלי ראשי רשויות, חברי כנסת ואפילו עבריינים ואמרו – מי רוצה לפגוע בך? אנחנו נטפל בו".

ברהנו טגניה: אולי זה סכסוך משפחתי?

"גם את זה בדקתי, כולם אמרו שלא, וגם אנחנו לא מאוימים. למשפחה שלי יש מפעל וברוך השם אנחנו לא חייבים כסף לאף אחד".

טגניה: אולי תפנה לבד לשב"כ ותגיד שיש פה עיתונאי שמותקף בגלל עבודתו?

"דרככם אני פונה לשב"כ ומבקש שיעזרו לי לטפל בעניין, מי עומד מאחורי ניסיון לרצח שלי ושל משפחתי. למה הם מחכים – שירצחו אותנו ואז הם יתחילו לפעול?"

טגניה: אני אשאל שאלה קשה, אתה חושב שאם זה היה מאור או אני חלילה שהיינו מאוימים כמו שאתה מאוים, כבר היו מוצאים את הפושעים האלה?

"הטיפול המשטרתי בחברה היהודית הוא יותר חזק מהטיפול בחברה הערבית ודוגמה היא הפשיעה והרציחות בחברה הערבית. 113 נרצחים בשנה שעברה, רק 40 פוענחו. כשאתם כותבים דברים קשים לא מתקשרים ופוגעים בכם. אבל בגלל שאני ערבי מרשים לפגוע בי כי משתמשים בי כמסר לכל הכתבים".

צור: לכל הכתבים במגזר אתה מתכוון?

"לגמרי. יש עוד כתב מאום אל פאחם, נידאל אגבריה, שאחרי המקרה שלי ירו לעבר הבית שלו 50 כדורים. גם לא אוים, אדם טוב, פשוט מאוד ירו עליו, ועד עכשיו המשטרה לא עצרה אף אחד"

"ברהנו, מאור, אתם מכירים אותי שנים, רואים אותי בשטח, אני תמיד עוזר, בחיים לא בגדתי באף אחד. אין לי סכסוך עם אף אחד. בא לי להשתולל אבל אני תופס מאת עצמי. אני אומר לפושעים – אם אתם גברים, תדברו מול כולם מה אתם רוצים. אבל אתה לא גברים, אתם זבלים".

הפקה: אימפקט שירותי תוכן | עורכת: מילה סביטלמן | עריכה: אביב אירגז

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות