על סדר היום

הטוויטר הגיע למשפט נתניהו – וסותר את העדות של אילן ישועה

אילן ישועה - צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 אילן ישועה – צילום: יונתן זינדל, פלאש 90בית משפט מחוזי

זה היה צפוי מאוד והיום (יום ב') זה קרה בפועל, והברנז’ה מתחילה לקחת חלק פעיל במשפט נתניהו. הכל החל בחמישי האחרון, לאחר עוד ניסיון של ההגנה להוכיח כי מנכ”ל וואלה לשעבר אילן ישועה פעל לא רק עבור ראש הממשלה בנימין נתניהו אלא גם עבור אחרים. ההתכבויות שהוצגו, הובילו ללא מעט תגובות של אנשי וואלה בעבר בטוויטר, והבוקר הן כבר הפכו לחלק מהדיון באולם בית המשפט.

בפתיחת החקירה הנגדית הטיחה הסנגורית של איריס אלוביץ’, עו”ד מיכל רוזן עוזר בפני ישועה כי דבריו בבית המשפט “מעוררים תגובות”. באופן ספציפי, רוזן עוזר התכוונה לציוץ של עורך וואלה לשעבר, ינון מגל, שצייץ כי דבריו של ישועה לגבי אחד האירועים שתיאר, מנוגדים לחלוטין למה שהיה במציאות, ומקבל גם גיבוי מעורך ערוץ הברנז’ה של האתר אז, דוד ורטהיים.

ראש ההרכב השופטת רבקה פרידמן-פלדמן ניסתה להבין מהו מקור הציטוט אותו הקריאה הסנגורית. “זה ברשת, עולות תגובות”, השיבה רוזן עוזר. “כן, מדובר בלחצים של ראש הממשלה שינון התלונן עליהם. גם הטירוף הזה…”, ניסה ישועה להסביר, “אני יודע למה הוא אומר, גם פה, הקטע הספציפי אז עם גאולה אבן, זה מה שנאמר לי, ולכן אז כעסתי”.

הכיוון הכללי שבו ממשיכים להתקדם הסניגורים של בני הזוג אלוביץ’ הוא, כאמור, להוכיח כי וואלה בכלל וישועה בפרט, נעתרו לבקשות שונות והסירו ידיעות לא מחמאות על גורמים עסקיים ופוליטיים נוספים, ולא רק משפחת נתניהו. גם עורך וואלה לשעבר וכיום מנכ”ל רדיו תל אביב, אבי משולם, התבטא כך בשבוע שעבר, כשטען שישועה היה מצנזר חופשי, מסיבות שונות, עוד הרבה לפני תיק 4,000.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות