על סדר היום

בעקבות תקיפה של אילה חסון: חדשות 13 תצמיד מאבטחים לצוותים בשטח

אילה חסון לאחר שהותקפה בלוד אילה חסון לאחר שהותקפה בלוד

חברת החדשות של רשת 13 החליטה להצמיד מאבטחים לצוותים שלה בשטח. ההחלטה התקבלה בעקבות מספר מקרים בנם הותקפו אנשי החדשות שלה בידי המון מוסת.

אתמול למשל הותקף בלוד צוות של חדשות 13 עם המגישה אילה חסון, בידי קבוצת מפגינים יהודים. הקבוצה השליכה אבנים לעבר חסון, המקליט והצלם ותקפה אותם. גם העיתונאי ברוך קרא ספג לא מעט הפרעות במהלך ניסיונו לשדר מרמלה יום לפני כן.

במהלך השידורים אתמול מבת ים, כתבת חדשות 12, אדוה דדון, מצאה את עצמה מוגפת על ידי ההמון שחטף את המיקרופון שלה ולא איפשר לה להעביר שידור תקין.

בתוך כך היו קריאות היום בקבוצות ווטסאפ שונות הקוראות להצית את קריית החדשות בנווה אילן, משם משודרות מהדורות חדשות 12 וחדשות 13.

"התקשורת מתסיסה אותנו ופוגעת בביטחון של כל יהודי פה במדינה", נכתב באחת ההודעות. "היום כולנו הולכים לנווה אילן בשעה 19:30 להראות להם מה אנחנו חושבים עליהם".

ההודעות שרצות בקבוצות ווטסאפ | צילום מסך
ההודעות שרצות בקבוצות ווטסאפ | צילום מסך

הרקע להודעות הוא כנראה הביקורת שנמתחה אמש ברשתות החברתיות על כך שחדשות 12 לא נתנו מספיק פוקוס ללינץ' שעבר הנהג היהודי בעכו, אלא בחרו להתמקד בלינץ' שעבר הנהג הערבי בבת ים.

על 'הסימטריה' של התקשורת כתב עיתונאי חדשות 12, עמית סגל, בפוסט שהעלה מוקדם יותר הבוקר: "הסיקור בתקשורת העברית מתמקד שוב ושוב בבת ים, האם זה המקרה ההפוך בתקשורת הערבית? האם גם שם השדרנים כולם מזדעזעים מנסיונות הרצח הסיטוניים נגד יהודיים? לא, אין סימטריה, למרות הניסיונות המגושמים להמציא אותה עוד בטרם הלינץ' בבת ים. אלה לא "עימותים בערים המעורבות" אלא התנפלות של פורעים ערבים על אזרחים יהודים, רכושם, משפחותיהם והמקומות הקדושים להם. זו לא "אלימות הדדית" אלא גל עצום של התנפלות על הדו-קיום, שכנגדו עולה עכשיו קומץ יהודי אלים במספר מקומות מועט במדינה".

מחדשות 13 נמסר כי האולפנים תמיד מאובטחים וצוותי הצילום שיצאו הערב לסקר מרחבי הארץ ילוו על ידי מאבטחים בשל העובדה כי חוו אלימות בימים האחרונים וללא קשר להודעה שרצה בשעה האחרונות. בחדשות 12 בחרו שלא להגיב.

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות