על סדר היום

זה היה נחמד. ועכשיו זה נגמר: התוכנית של שי גולדן יורדת מהמסך

שי גולדן, לפני החדשות, רשת 13 נועה מלמד כבר בכוננות. שי גולדן (צילום מסך מתוך "לפני החדשות", רשת 13)

ביום חמישי הקרוב תגיע תוכניתם של שי גולדן ושרון כידון 'לפני החדשות' לסיומה. כפי שהיה ברור מההתחלה, השניים נקראו לתקופה קצובה מראש בה החליפו את הילה קורח. גולדן עדכן את הצופים שלו בפייסבוק, כדי שיבינו שלא מדובר בהחלטה פוליטית, אלא בשינויים בלוח המשדרים ומלחמות קטנות של אגו, אך הפוסט ה'לא פוליטי' של גולדן, בקריאה שנייה, נראה כפוליטי מאוד.

"התקשרו עכשיו מ״רשת 13״ להודיע שאנחנו יורדים מהאוויר. גם שי וגם שרון (אימוג׳י של סמיילי). ביום חמישי תכנית אחרונה. למען ההגינות מוכרחים להזכיר את מה שהובהר בהתחלה: זה היה לתקופה קצובה מלכתחילה. והתקופה הסתיימה עכשיו, כמו שהיא מסתיימת תמיד בתעשייה הזאת: בשיחת טלפון. לפחות מי שצלצלה לבשר הייתה חברה ואישה אהובה", כתב גולדן והבהיר: "זה אינו פוליטי. אני משוכנע שאין קשר בין עמדותיי הפוליטיות החדשות לבין ההחלטה. אלה ענייני מלחמות של חברות הפקה וזכייניות וחברת החדשות של 13 – בתוכן וביניהן. הארדקור מלחמות ברנז׳ה קטנות. שלא תהיינה אי הבנות. אני לא הסיפור. ואני ממש מבקש לא לעשות דרמה איפה שאין דרמה, גם אם ממש בא שתהיה דרמה. כי באמת שככה זה בתעשייה הזאת: מלחמות קטנות על פוזיציות בלוח המשדרים. זה הרבה פחות פוליטי מזה. זה עניין של אגו של עיתונאים. לא תבינו. וממילא זה נורא משעמם. הקיצר, עצרו את רכבת ״סתימת הפיות״, מדובר בסיפור ברנז׳ה מאד זניח. ובאחריות – לא פוליטי".

עוד כתב גולדן בנימה של ביקורת כלפי התקשורת בכללותה: "זה היה נחמד. ועכשיו זה נגמר. ניסיתי בזמן הקצוב הזה להשמיע קול אחר ולתת ביטוי והד למילים שנדיר, לצערי, לשמוע בתקשורת המיינסטרים, המאד תבניתית, מאד דוגמטית, מאד שבלונית, מאד קפואה ונוקשה. ומאד מרוצה מעצמה, משום מה. אבל זה כבר לא ענייני. זה עניינו של מישהו אחר. באתי. שידרתי. אמרו לי ״תודה״. והלכתי". לאלו שדואגים הוסיף: "אל חשש – אני עדיין ברדיו. ועדיין כאן. עם כל הכבוד ל״רשת 13״, הבמה כאן והזירה כאן חשובות לי בהרבה, וממילא משפיעות בהרבה מכל תכנית בטלוויזיה. זו האמת. המציאות התקשורתית משתנה בקצב מסחרר. תנועת הקהלים והעיניים והרגלי צריכת התוכן משתנים באופן רדיקאלי. מי שלא יפנים זאת, וימשיך לדבר בשפה המיושנת של העולם הישן, יישאר תקוע בעולם הישן, עם קהל ישן, כשבחוץ העולם מתהפך עליו".

כמובן שגולדן לא חסך גם בפנייה כלפי ה'שמאל': "לחבריי האהובים מתנועת ״ביבי, למה אתה מסרב למות?״ אומר: צפירת ארגעה נשמעה ברחבי הברנז׳ה. הביביסט יורד מהמסך. הנה עוד ניצחון קטן לחגוג בימים האלה, בהם לפעמים לא ברור אם מוטב לצחוק או לבכות".

בהמשך הפוסט קורא גולדן להקים גוף תקשורת חדש בישראל. "מצבה של תקשורת המיינסטרים בישראל נורא. פיננסית, קודם לכל. אבל גם, כמעט בכל היבט אחר. אם הימין הישראלי ימשיך להביט מהצד בעיניים כלות בתקשורת המיינסטרים ולקונן שאכלו לו ושתו לו – דבר לא ישתנה. הגיע הזמן למהלך משנה תודעה אמיתי – גוף תקשורת ימני מרכזי, משמעותי, איתן ויציב ובעל מכנה משותף טלוויזיוני רחב. לא רק אקטואליה וחדשות. גם בידור, ספורט, דרמה. ערוץ על אמת. על אמת. באמת שהגיע הזמן".

————–

בואו להתעדכן בכל מה שקורה בעולמות המדיה בקבוצת הפוש הייעודית של כסית בווטסאפ – בלי חפירות, בלי דיבורים, רק קישורים לאייטמים חדשים. להצטרפות לחצו כאן. ויש גם אפליקציה: להורדת האפליקציה עבור מכשירי אנדרואיד  |  להורדת האפליקציה עבור מכשירי אייפון

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות