מדיה

השעשועון 'כלוב הזהב' של 'רשת 13' ואולפני הרצליה נמכר לרשת אלפא היוונית

כלוב הזהב כלוב הזהב

פורמט השעשועון 'כלוב הזהב' נמכר לרשת Alpha היוונית, והחל להיות משודר בסופ"ש האחרון (24 באפריל). הפורמט פותח על ידי אולפני הרצליה, יחד עם שי ברמלי, טל ברמן ובשיתוף עם ענקית הטלוויזיה הבינלאומית Sony Pictures Television, שגם מפיצה את הפורמט בעולם.

השעשועון 'כלוב הזהב' שודר בישראל ב'רשת 13' במשך שלוש עונות בהנחייתו של אבי קושניר. במסגרת השעשועון מתחרים זוגות בשאלות טריוויה, על מנת להשיג זמן משחק בכלוב מלא בפרסים, אותם הם צריכים לאסוף בזמן קצוב. מדובר באחד הפורמטים הישראליים המצליחים בעולם, ויוון הנה המדינה ה-18 שאליה נמכר. עד כה שודרו יותר מ-1,200 פרקים של השעשועון בהצלחה, בין היתר במקסיקו, ארגנטינה, הונגריה, פורטוגל, טורקיה ווייטנאם.

רשת הטלוויזיה Alpha היוונית רכשה זכויות להפקת 40 פרקים של השעשועון. הרשת נחשבת לאחת מתחנות הטלוויזיה הגדולות ביותר ביוון, והיא משדרת תוכניות לכל המשפחה, ובעיקר תוכניות בידור כמו גם סרטים וסדרות פופולריים. בשנים האחרונים נמכרו לחו"ל פורמטים מקוריים מובילים נוספים של אולפני הרצליה, בהם 'נראה אותך', 'תראו מי שואל', 'לה פמיליה' ו'ג'ודה'.

אפרת שמעיה דרור, מנכ"לית-משותפת אולפני הרצליה: "אנו שמחים וגאים ששמונה שנים השעשועון כלוב הזהב, שהוא פרי פיתוח של אולפני הרצליה ורשת 13, נוכח ב-18 טריטוריות ברחבי העולם ולא נס ליחו. הפעם היוונים שבים ורוכשים פורמט מקורי שלנו, לאחר 'לה פמיליה', כן ירבו!".

עמי גלאם, סמנכ"ל התוכן של רשת 13 והעומד בראש "GLOBAL13": "מדובר במכירה משמחת ביותר, בטח ובטח בתקופה זו בה רשת החליטה להעמיק את פעילותה הבינלאומית והשיקה אתGLOBAL” 13”, הזרוע הבינלאומית של רשת 13, שעוסקת בפיתוח ויצירת תכנים לשוק הבינלאומי, הן דרך המסך של "רשת 13" והן בהפקה ישירה לפלטפורמות הבינלאומיות השונות. שוק התוכן נמצא בימים אלה בפריחה, ומכירה זו מבטאת שוב את פוטנציאל ההצלחה של תוכן ישראלי בשוק הבינלאומי. גם אחרי למעלה מעשור, תוכן ישראלי טוב ממשיך להימכר בעולם".

————–

בואו להתעדכן בכל מה שקורה בעולמות המדיה בקבוצת הפוש הייעודית של כסית בווטסאפ – בלי חפירות, בלי דיבורים, רק קישורים לאייטמים חדשים. להצטרפות לחצו כאן. ויש גם אפליקציה: להורדת האפליקציה עבור מכשירי אנדרואיד  |  להורדת האפליקציה עבור מכשירי אייפון

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות