מדיה, על סדר היום

האמא הערביה, פעיל המחאה והאאוטינג בלי שמות

עו"ד גונן בן יצחק נעצר בזמן מחאת בלפור בקיץ עו"ד גונן בן יצחק נעצר בזמן מחאת בלפור בקיץ

ביום שישי האחרון, מייד אחרי יום העצמאות, שודרה ביומן שישי בקשת 12 כתבה ארוכה של אילן לוקץ' עם לוסי אהריש. העילה? לאהריש ובן זוגה, צחי הלוי, ערביה ויהודי, נולד בן בכור. שמו בישראל – אדם. היא גם משתתפת בעונה החדשה של "מחוברים", אז בכלל. הכתבה היתה מרגשת, מהסוג שתעצבן היטב כל מי שמאמין שליהודים ולערבים אסור לאהוב, או לעשות ילדים. אהריש דיברה בלי לעשות חשבון על נתניהו, על תגובות בהמיות כלפיה במדיה החברתית ועל הדרך בה התייחס אליה התאגיד, מקום העבודה שלה בעבר ממנו פוטרה אחרי שהנחתה אירוע של תנועת "דרכנו".

אהריש דיברה על האפליה המובנית, והשקופה לנו אולי, כלפיה מאחר והיא ערביה. בין היתר אמר את הדברים הבאים, שצוטטו וזכו לתפוצה נרחבת ומהדהדת בטוויטר (הציוץ מביא את רוח הדברים, לא ציטוט מדוייק):

הנה הכתבה כולה. הציטוט המדובר נמצא בדקה 14:15 :

הכתבה, ודבריה אלו של לוסי בפרט, זכו להדהוד חיובי נרחב בטוויטר. ואז, בשבת בבוקר, הגיע עו"ד גונן בן יצחק, מפעילי המחאה נגד נתניהו, איש שב"כ לשעבר ומועמד לרגע לכנסת במפלגתו של בוגי יעלון, עם הציוץ הבא:

הציוץ הזה היה הבלגן הרשמי של טוויטר במהלך השבת, והוביל ללא מעט תגובות מכאן ומכאן, סביב מה שנראה לעיני מגיבים רבים כהוצאה כפויה מהארון של פרשן ימני מוכר:

ליאור מאירי מהליכודניקים החדשים:

https://twitter.com/zviashkenazi/status/1383423189695430658

https://twitter.com/yuvalkatz/status/1383466131537600521

פעיל השמאל המוכר אלון-לי גרין הגיב בצורה חריפה, שגררה איום בתביעת דיבה מאת גונן בן יצחק:

בהמשך הדרך טען גונן בן יצחק כי לא התכוון לרמוז לאף אדם, אלא התייחס להשפלה שעוברים אזרחים ערבים בנתב"ג:

– גונן בן יצחק, יש לך מה להוסיף?

"לא כתבתי על אדם ספציפי".

– – –
בשולי הדברים: עוד השערוריה מתגלגלת, והדיה בוודאי יימשכו עוד כמה ימים – או יותר, במידה ואכן יוגשו תביעות דיבה הדדיות. אבל אם נחזור רגע לכתבה המכוננת לכשלעצמה שהביאה אותה, מצאנו פוסט פייסבוק מופרך של אלי ציפורי, שמה שהיה לו חשוב לומר זה לתהות מהיכן ממומן ערוץ "דמוקרTV" שבו משדרת לוסי אהריש:

"הקמת ערוץ תקשורת, גם אם בהיקף מצומצם, לא כמו ערוצי התעמולה, עולה ממון רב. כזה הוא מיזם הטלוויזיה עם השם היומרני "דמוקרט טי.וי", שבו מככבת לוסי אהריש. את המיזם הקימה תנועת "דרכנו" שעל פי דוחותיה המלאים אפשר ללמוד מי תורם לו: ובכן, התורם הבולט הוא ארגון זר בשם THE PEACEWORKS שתרם כ-7 מיליון שקל(!) בשנת 2019 ואילו ארגון זר נוסף בשם OVERVOICE EUROPE תרם כ-1.1 מיליון שקל… אז לפני ש"דמוקרט טי.וי" ואהריש מטיפים לנו על תקשורת אחרת, על כלי תקשורת "דמוקרטי, ישר ואמיץ" כביכול, אולי כדאי שיתנו גילוי נאות בראש העמוד שלהם לתורמי השמאל ולא יתנו לנו את הרושם שמדובר במיזם עממי".

————–

בואו להתעדכן בכל מה שקורה בעולמות המדיה בקבוצת הפוש הייעודית של כסית בווטסאפ – בלי חפירות, בלי דיבורים, רק קישורים לאייטמים חדשים. להצטרפות לחצו כאן. ויש גם אפליקציה: להורדת האפליקציה עבור מכשירי אנדרואיד  |  להורדת האפליקציה עבור מכשירי אייפון

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות