דיגיטל, על סדר היום

מנכ"ל וואלה לשעבר עקץ בעדותו במשפט נתניהו את עורך האתר הנוכחי

מנכ"ל וואלה לשעבר, אילן ישועה, בעדותו בבית המשפט במסגרת תיק 4,000 מנכ"ל וואלה לשעבר, אילן ישועה, בעדותו בבית המשפט במסגרת תיק 4,000

אמנם עם קצת פחות רעש וצילצולים, אבל שלב העדויות בתיק 4,000 נכנס היום ליומו השלישי, כשעדותו הראשית של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה. והפעם על הפרק, ההתנהלות הפנימית של וואלה תחת לחציהם של הפוליטיקאים ובעלי הבית.

הרבה מים עברו מאז ששלדון אדלסון ז"ל צעק בטלפון "איי וונט עמוס, נוט דה פוטבול גאיי", בימי הקמת "ישראל היום", אך לפי עדותו של ישועה, דרך העבודה הזו של המו"לים, בשילוב עם בחישה של פוליטיקאים ומקרוביהם, לא באמת השתנתה מאז.

"היו אומרים לי, תפנה לניר שיאשר. ניר חפץ היה בלופ", אמר ישועה בהתייחסו לשיחות עם האלוביצ'ים. "בהתחלה הם נתנו הסכמה למנות את ינון מגל. אחר כך, כשהוא התחיל להתנגד לדברים, אז אמרו שהוא לא בסדר וצריך להיפטר ממנו. רוב השיחות היו עם שאול, לאחר מכן התחיל להיווצר לחץ עליי, אני הפעלתי לחץ על מגל והראנו לו את הדרך החוצה והוא התפטר. זה לא היה קשור לעמדותיו, אלא לזה שהוא לא מציית".

ינון מגל, לא מציית | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90
ינון מגל, לא מציית | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

ישועה המשיך וסיפר על מחליפו של מגל. "אחרי זה הבאתי את אבי אלקלעי להיות עורך ראשי אבל שמנו אותו רק עורך ראשי בפועל כי הוא היה צריך להיות בתקופת מבחן ואחרי זה, כשהוא לא מילא את זה, אמרו שהוא שמאלני וצריך לזרוק אותו".

וכשאלקלעי זז הצידה, הגיעה אבירם אלעד. שם כבר הגיעה המערכת לכדי פיצוץ. "סאגה נוראית של לחצים, מצד שאול ואיריס", סיפר, "שעשינו טעות נוראית, שגורמת לנתק ביניהם ללשכת ראש הממשלה ולשרה נתניהו. אשת ראש הממשלה כעסה וראש הממשלה כועס אבל כבר הוצאנו הודעה לעיתונות על המינוי. איריס ניסתה להכשיר את אלעד מול משרד רה"מ. אני זוכר את זה, עד כמה הגיחוך ולאיזה אבסורדים אנחנו מגיעים בתוך התהליך הזה. ביום הגעתו הבהירו שהוא בא לתקופת מבחן, והיו באותו יום רצף של מקרים, ועדות חקירה, רצף של נושאים שקשורים לנתניהו. יום אחרי שהוא הגיע שאול התנפל עלי והתפוצץ. הוא רצה שאפטר אותו, איריס כן ניסתה לפעול מול שרה בערוצים שונים כדי להכשיר אותו".

ישועה גם סיפק פרט עסיסי על עורכו הנוכחי של אתר וואלה, ערן טיפנבורן, שמונה על ידי הבעלים החדש של האתר אלי עזור. "הוא היה עורך YNET מספר שנים ואז עזב, בשלב מסוים נוצר קשר ביני לבינו אני לא זוכר אם ניר חפץ הפנה אותו אליי או שהוא הציע את עצמו להיות עורך ראשי של וואלה. ראיינתי אותו הוא הופנה לחברי הנהלה אחרים שיראו. יידעתי את שאול ואיריס שיש אפשרות כזאת. אז הייתה סדרת שיחות התכתבויות שהשם שלו עולה ויורד", סיפר ישועה ושלח עקיצה,"הייתי אמביוולנטי לגביו חשבתי שאולי עדיף שיבוא. עייפתי מכך התהליך של הסיקור המוטה וידעתי שערן יודע לעשות את זה טוב כי הוא בא מ-YNET, וב-YNET יודעים לעבוד ככה. כלומר אם יש לבעלים שעל העיתון רצון מסויים העורך הראשי יודע להוציא את לפועל בצורה מסויימות".

————–

בואו להתעדכן בכל מה שקורה בעולמות המדיה בקבוצת הפוש הייעודית של כסית בווטסאפ – בלי חפירות, בלי דיבורים, רק קישורים לאייטמים חדשים. להצטרפות לחצו כאן. ויש גם אפליקציה: להורדת האפליקציה עבור מכשירי אנדרואיד  |  להורדת האפליקציה עבור מכשירי אייפון

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות