מדיה

מקיף מילאנו: לראשנה דרמה ישראלית לנוער תשודר בכאן חינוכית

מתוך 'מקיף מילאנו' מתוך 'מקיף מילאנו'

'מקיף מילאנו', סדרה ישראלית צבעונית שבאה לנתץ סטריאוטיפים ולחגוג את הביטוי העצמי עוסקת בחוויות של בני נוער: אהבות ראשונות, משפחות מתפרקות, דימוי גוף, להט"בופוביה, גזענות, חברויות במבחן, פרטיות ברשתות חברתיות, יחסי מין – והכל עם מלא לב, פאן ופאשן.

הסדרה מגוללת את סיפורה של מגמת עיצוב אופנה יוקרתית, שנוחתת בעל כורחה בתיכון מקצועי מחוספס, עליו שולטת ביד רמה המנהלת מנואל (בת-אל פאפורה). בוקר אחד, מגיעים מלכות ומלכי אינסטגרם, פשניסטים ומובילי טרנדים בעיני עצמם, ובראשם מעצב האופנה של ישראל בדימוס רפאל (אקי אבני החוזר לתפקידו האייקוני מ"יש לה את זה"), אל מסדרונות בית ספר שמלא מוסכניקים, מתכנתים ומנהלי לשכה לעתיד. מתוך הכאוס החברתי נולדות התחלות חדשות, אהבות גדולות וסגירת חשבונות.

עומר (יונתן ווקס), הוא תלמיד מכונאות רכב שמתגלה כסיפור סינדרלה של עולם האופנה, אך באופן אבסורדי הדרך היחידה שלו לעבור למגמה החדשה היא להתחזות לגיי. צעד שהולך ומסתבך במיוחד משום שחוזרת לחייו נורי (נאיה בינשטוק), יפהפייה אלגנטית ואופנתית שהוא מאוהב בה מילדות. נורי דווקא מתקרבת לחברו הטוב ביותר של עומר, גיא (עילי צ'פמן) מכונאי תמים עם לב זהב ופיוז קצר. יחד עם עומר, עוברת למגמת האופנה גם סופי (מיקה צור), מוסכניקית פרועה ומרדנית שמאוהבת בגיא כבר שנים ונאלצת לשרוד במגמת האופנה, או שתסולק מבית הספר.

בבית הספר פורצת מלחמה במסדרונות בין שני מחנות מרכזיים: בצד אחד מאפיית מגמת משאבי אנוש ובראשה שירן (אור יעקב) המנהלת דה-פקטו של בית הספר שמעמדה מתערער, ובצד השני חונטת מגמת האופנה ובראשה זיו (קים אור אזולאי), איט-גירל בין-לאומית שמתכוונת להישאר נסיכה גם בבית הספר הזמני. הקרב הולך ומתחמם בגלל שגם מגמת מכונאות וגם מגמת אופנה אמורות לטוס השנה לתחרות במילאנו, אלא שבית הספר יכול לשלוח רק מגמה אחת, ואף אחד פה לא מתכוון לוותר.

בסדרה אנסמבל עשיר של שחקניות ושחקנים, ביניהם: אקי אבני, משה אשכנזי בת אל פאפורה, קים אור אזולאי, יונתן ווקס, נאיה בינשטוק, אור יעקב, מיקה צור, עילי צ׳פמן, לירון וייסמן, גיא לואל, גיא אריאלי, גל ניסים, עדי טנא, תומר גרשטיין, תאיר בוחבוט, אלי נוס, רן מושיוב, יוני מלס, בר כהן, דניאל גרנט ורבים נוספים.

יוצרים ותסריטאים ראשיים: אבנר ברנהיימר ("יוסי וג'אגר", "אמא ואבאז", "יש לה את זה"), יאיר פרי ונוי כרמל | פיתוח וכתיבת תסריט: דפנה לוסטיג | במאי: עודד לוטן ("החממה", "חצויה", "פמת"א") | חברת הפקה: סומיוקו הפקות.

זו הפעם הראשונה שמשודרת סדרה הפונה לבני נוער בכאן חינוכית. 'מקיף מילאנו' תעלה לאוויר ב- 19 באפריל בשעה 20:00.

————–
בואו להתעדכן בכל מה שקורה בעולמות המדיה בקבוצת הפוש הייעודית של כסית בווטסאפ – בלי חפירות, בלי דיבורים, רק קישורים לאייטמים חדשים. להצטרפות לחצו כאן. ויש גם אפליקציה: להורדת האפליקציה עבור מכשירי אנדרואיד  |  להורדת האפליקציה עבור מכשירי אייפון

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות