עד הבחירות זה יעבור, על סדר היום

רונן צור: "זו מערכת בחירות שהכי דומה לשנ"צ"

היועץ האסטרטגי רונן צור לא עבד במערכת הבחירות הנוכחית, לשם שינוי. בראיון לגיל ריבה, ממש רגע לפני שנפתחו הקלפיות, הוא דיבר על מקצועו כיועץ אסטרטגי ועל הקמפיין הנוכחי של המפלגות השונות. גם אחרי שנודע כי – שוב – אנו בתיקו רב נפגעים, תובנותיו על המהלכים הטקטיים השונים מרתקות. 

רונן צור, אחד השמות הנרדפים למערכת בחירות, בחר הפעם לשבת בצד. אחרי הסערות במערכות הבחירות האחרונות לצידו של בני גנץ, בחירות לכנסת ה-24 הוא לא לקח חלק. הפוזיציה הזאת נתנה לו את הפרספקטיבה הכי טובה על המערכת הנוכחית.

רגע לפני שהולכים לקלפי הוא הגיע לאולפן זֵצ לראיון מיוחד עם גיל ריבה, ובו דיבר בפתיחות על בנימין נתניהו (“בזבוז של קמפיינר בשביל מנהיג ככה-ככה”) על בני גנץ (“כשל התנהלות נוראי מהכניסה לממשלת האחדות”) היועץ ישראל בכר שפעל כביכול כסוס טרויאני בקמפיין של גנץ (“ישבתי מולו ואמרתי לו דברים קשים, שהשורה התחתונה היתה ‘אתה עובד נגדנו'”). וזה עוד לפני שדיברנו על הרכילויות הקטנות מהקמפיין של גנץ, עם הטלפון והאיראנים והקלטות שהיו או לא היו.

צור מתייחס גם למערכת הבחירות הנוכחית (“כמו שנ”צ”) לא מבין את הקמפיין הפחדני של יש עתיד ובעיקר מתקשה להבין איך שני “גאוני מדיה” כמו נתניהו ולפיד סרבו לערוך עימות. כמו כן, הוא בוחר את הקמפיין המוצלח של הבחירות. ההימור שלו לגבי אחרי הבחירות, שניתן כאמור לפניהן, בהחלט נשמע הגיוני: : “עוד בחירות או ממשלה קצרת מועד”.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות