על סדר היום

ארגון עובדי התקשורת ניצח בקרב מול ההסתדרות על עובדי התאגיד

יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי ואלירן גבאי, יו"ר עובדי המטה בתאגיד השידור הציבורי, חותמים על הקמת ארגון העובדים החדש יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי ואלירן גבאי, יו"ר עובדי המטה בתאגיד השידור הציבורי, חותמים על הקמת ארגון העובדים החדש

(הידיעה עודכנה 3/3/2021: ההסתדרות נסוגה מטענתה לייצוג עובדים אלו)

ארגון עובדי התקשורת פנה בראשית השבוע לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים בבקשת צד בסכסוך בין-ארגוני בעניין יציגות ארגון עובדי התקשורת בתאגיד השידור הציבורי כנגד הארגון היציג הקודם, ההסתדרות.

בפנייה לביה"ד הארצי לעבודה נכתב כי: "ההסתדרות איננה יציגה עוד בתאגיד לפי הודעתה לעובדים, אינה פעילה בתאגיד כארגון עובדים כבר למעלה מחצי שנה, ונמנעת מטיפול וקיום כל יחסי עבודה קיבוציים במקם העבודה ואף גרעה את עובדי המטה והטכנאים ממצבת החברים בהסתדרות והדירה אותם ממועדון החברים "ביחד בשבילך".

לאחר שההסתדרות נטשה את עובדי התאגיד והודיעה להם שהחליטה להימנע מלקחת אחריות איגוד מקצועית או ארגונית אחרת כלשהי על עובדי המטה והטכנאים, החליטו העובדים להקים ארגון עובדים חדש, וההסתדרות אף איחלה להם בהצלחה. ארגון עובדי התקשורת מאגד תחתיו למעלה מ-60% מעובדי המטה והטכנאים בקרב עובדי התאגיד, 140 עובדים מתוך 230 עובדי מטה וטכנאים".

עוד נכתב בעתירה כי: "לאחר שבועות ארוכים, ולאחר שכוננו בפועל יחסי עבודה קיבוציים בין ארגון עובדי התקשורת לבין התאגיד, ההסתדרות החלה לחתור תחתיו ולנסות לחדש את יציגותה בתאגיד. ארגון עובדי התקשורת מבקש מבית הדין הארצי לעבודה להכריע בסכסוך ולקבוע שארגון עובדי התקשורת הוא ארגון העובדים היציג בקרב עובדי המטה והטכנאים בתאגיד ,ולשים לב לחוסר פעילותה המופגנת של ההסתדרות שאף דחפה את עובדי המטה והטכנאים לזרועותיהם של ארגוני עובדים אחרים והצהירה שהפסיקה לייצגם".

אלירן גבאי, ממקימי ארגון עובדי התקשורת: "אנו בטוחים שאחרי שבית הדין ייחשף לחומרים בתיק הכוללים הודאה מפורשת של ההסתדרות בכך שאינה מייצגת יותר את עובדי התאגיד, ההחלטה שלו בעניין היציגות תהיה קלה ביותר ונוכל לצאת לדרך חדשה וטובה יותר עבור כל עובדי התאגיד. אנו מצפים שההסתדרות תכבד את רצונם של העובדים ולא תפעל לסיכול ההתארגנות העצמאית ובטוחים שנייצג נאמנה את העובדים במסגרת הארגון החדש ונביא לחתימה על הסכם קיבוצי ראשון".

ארגון עובדי התקשורת הוקם לפני מספר שבועות על ידי ועד עובדי המטה וההנדסה בתאגיד השידור הציבורי ובתמיכה וליווי של ארגון העיתונאים. ארגון עובדי התקשורת מבקש לאגד את העובדים הלא עיתונאים של ענף התקשורת, זאת כחלק ממהלך משותף עם ארגון העיתונאים, שיעמיד את התשתית והצוות המקצועי שלו לטובת הארגון החדש.

יש לציין כי ארגון העיתונאים התנהל בעבר תחת ההסתדרות ויצא לדרך עצמאית בסוף שנת 2019, וזאת בשל מתחים בין ארגון העיתונאים להסתדרות, בין היתר על רקע מאבק בעקבות הורדת האתר "דבר ראשון" ערב הבחירות והאופן שבו בוצעו השינויים באתר לאחר מכן, מחלוקות קשות לגבי אופן הטיפול בתאגיד השידור הציבורי והעתירה האישית שהגיש יו"ר הארגון, יאיר טרצ'יצקי, נגד השיטה שבה מועבר תפקיד יו"ר ההסתדרות ללא בחירות כלליות.

כאמור היום, יום רביעי ה-3/2/21, הודיעה ההסתדרות כי היא אינה עומדת על טענתה לייציגות בקרב העובדים המדוברים.

 

————–

בואו להתעדכן בכל מה שקורה בעולמות המדיה בקבוצת הפוש הייעודית של כסית בווטסאפ – בלי חפירות, בלי דיבורים, רק קישורים לאייטמים חדשים. להצטרפות לחצו כאן. ויש גם אפליקציה: להורדת האפליקציה עבור מכשירי אנדרואיד  |  להורדת האפליקציה עבור מכשירי אייפון

 

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות