מדיה

הכל עניין של טיימינג: שקשוקה של גליה עוז בעיבוד לטלוויזיה

שקשוקה שקשוקה

רגע לאחר צאת הספר של גליה עוז 'דבר שמתחפש לאהבה' בו היא מספרת על האלימות הפיזית והמילולית שספגה מאביה, עמוס עוז, עולה לאוויר סדרת הטלוויזיה 'שקשוקה' המבוססת על סדרת ספרי הילדים שלה.

את הסדרה יצרו אבנר ברנהיימר ואסיה לבטוב והיא עוסקת דרך עלילות מלאות הומור ומתח, בדרמות האישיות והחברתיות של חבורת ילדים בני כיתה ה' הגרים באותה שכונה.

הסדרה מגוללת את סיפורה של יולי (גיבורת הסדרה), ושקשוקה הכלבה האהובה שלה. ליולי יש הרבה חברים מהכיתה שהיא לרוב מסתדרת איתם, ולפעמים לא, וזה בסדר כי גם עם עצמה היא לא תמיד מסתדרת. ההורים, המורים, המנהלת והשומרת הם חלק בחיי היומיום של הילדים. הילדים גיבורי הסדרה מתמודדים עם עניינים אישיים ומאתגרים, הפרעת קשב וריכוז, בעיות התנהגותיות, דימוי גוף, הפרעת דיבור ועוד. הבעיות לא תמיד נפתרות, הסופים לא תמיד טובים, והטובים לא תמיד מנצחים.

הסדרה תעסוק בנושאים רגישים אשר לרוב לא זוכים לייצוג, באופן ישיר ולא מתנצל, ועם זאת מורכב ורגיש. לדוגמא: פרק על ילד לזוג פליטים המצטרף לכיתה, פרק על ילד לאם חד הורית החי בעולם של קשיים כלכליים, ילדה עם הורים גרושים או ילדה שיש לה שני אבות. כל הנושאים האלה מטופלים בהומור, ברגישות, ובאופן לא שגרתי ומזווית מקורית ורעננה.

שקשוקה | צילום: יקי איילון
שקשוקה | צילום: יקי איילון

בסדרה קאסט עשיר של שחקניות ושחקנים, בניהם: חנה לאסלו, מיה דגן, עדי חבשוש, אמיר שורוש, שני קליין, אימרי ביטון, ידידיה ויטל, רבקה מיכאלי, עמי סמולרצ'יק, יורן דוידי, מירב שירום, מולי שולמן, דני דרימר, שלי ברק, מיכאלה רון, יולי יוסף, איתמר כהן, אופיר עיני, גור עדן, נוח טאוב גולן, אור באום, גיא שטרן, נוי דולב, רוני דולב.

'שקשוקה' תשודר ב-כאן חינוכית ובדיגיטל החל מיום ראשון ה- 7 במרץ , בשעה 15:20.

————–

בואו להתעדכן בכל מה שקורה בעולמות המדיה בקבוצת הפוש הייעודית של כסית בווטסאפ – בלי חפירות, בלי דיבורים, רק קישורים לאייטמים חדשים. להצטרפות לחצו כאן. ויש גם אפליקציה: להורדת האפליקציה עבור מכשירי אנדרואיד  |  להורדת האפליקציה עבור מכשירי אייפון

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות