הורות

סופרת הילדים, גלילה רון פדר עמית, זכתה בפרס מפעל חיים

גלילה רון פדר עמית גלילה רון פדר עמית

ארגון סאסא סטון שנוסד על ידי פיליפ ז"ל והילדה סטון, יזם השנה לראשונה את "פרס סאסא סטון לספרות ילדים" לסופרים ומאיירים מובילים בישראל. השנה החולפת, שהייתה מאתגרת לתרבות מאין כמותה, תהיה יריית הפתיחה לעוד שנים רבות קדימה, של קידום היצירה הישראלית בספרות הילדים. מטרת הפרס היא לתמוך בספרות הילדים הארצית והוא מחולק לסופר/ת ולמאייר/ת אשר השפיעו לטובה על התרבות הישראלית.

הספר הזוכה בפרס החדש הוא "חדר הפלאות של סבתא מאשה" שכתבה איריס ארגמן ואיירה יעל אלברט. יוצרות הספר, אשר ראה אור בהוצאת מכללת לוינסקי לחינוך והמרכז להנחלת שפת היידיש ותרבותה, יזכו כל אחת בפרס כספי על סך 35,000 שקלים. הזוכה בקטגוריית פרס מפעל חיים היא גלילה רון פדר עמית, שתקבל פרס כספי על סך 25,000 שקלים.

ועדת השופטות בפרס זה כללה את יו"ר הוועדה, טל מרמלשטיין, מבקרת ספרי ילדים ונוער, עורכת וכותבת במדור הספרים של "ישראל היום"; ליהיא לפיד, הסופרת והמרצה; מור פוגלמן דבורקין, עורכת ספרות ומבקרת ספרות ילדים ונוער ב"ידיעות אחרונות" ו"הפנקס" .

סוניה גומס דה מסקיטה, סגנית יו"ר דירקטוריון סאסא סטון ונציגת משפחת התורמים: "אנו נרגשים להעניק לראשונה את פרס סאסא סטון לספרות ילדים מאויירת, שיקדם את התרבות הישראלית אחרי שנה מאתגרת, וישים בקדמת הבמה את ספרות הילדים. "פרס סאסא סטון לספרות ילדים" קרוי על שם פיליפ ז"ל והילדה סטון, נשיאי הכבוד ומייסדי ארגון "סאסא סטון" (SASA Setton), ארגון המקדם את תחום החינוך לילדים מאושפזים בכ-40 בתי חולים ברחבי הארץ מזה עשור. אנו מודים על ההיענות המרשימה במסגרתה הוגשו מאות ספרי ילדים לתחרות, כל הספרים שהתמודדו בפרס יחולקו בתום התחרות לבתי הספר שבבתי החולים ברחבי הארץ, בעבור הילדים המאושפזים וכמו כן הזוכות יקיימו מפגשים אישיים עם הילדים בבתי החולים. ברכות לזוכות המוכשרות, המשיכו בקידום היצירה הישראלית."

מנימוקי השופטות לזכיית "חדר הפלאות של סבתא מאשה" בפרס סאסא סטון לספרות ילדים: "בלשון ציורית ועדינה ובסגנון מלא כבוד ונטול דידקטיות, כותבת איריס ארגמן על העושר שנמצא לנו לא פעם מתחת לאף, ועל העולמות המופלאים הפתוחים למי שמוכן להאזין למנגינת השפה והלב. איוריה של יעל אלברט מציגים באופן חכם ורגיש את מציאות קיומן של מובלעות תרבותיות מארצות וזמנים רחוקים בתוך המרחב הישראלי ".

מנימוקי השופטות לזכיית גלילה רון פדר עמית בפרס מפעל חיים: מעל חמישה עשורים גלילה רון פדר עמית מהווה קול בעל השפעה מכרעת בספרות הילדים הישראלית והשראה לכותבים ולכותבות, תוך שהיא משקפת את נקודות הכאב וההתעלות של החברה הישראלית בזמן אמת. קצרה היריעה מלמנות את קורפוס ספריה, שנגעו בנושאים מורכבים, גם כאלה שנחשבו טאבו, עד שהעזה ליצור מהם ספרות: "אל עצמי", "סודי בהחלט", "בחינת בגרות", "נאדיה", "כמעט אבוד", "סוף הקיץ", "מסטול", סדרת ספרי "ג'ינגי" ועוד רבים.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות