הורות

הצגות ילדים: חגיגת סוף הקיץ של תיאטרון אורנה פורת

זהבה ושלושת הדובים זהבה ושלושת הדובים

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער פותח את העונה ה- 50 לפעילותו עם חגיגה של מיטב ההצגות לסיום חופשת הקיץ. בין התאריכים 30-23 באוגוסט 2021 תעלנה 26 הצגות שונות לגילי שנה עד 15. בין ההצגות שישתתפו בחגיגת סוף הקיץ: היפה והחיה, מופע תיאטרון מחול בשיתוף להקת המחול "פרסקו", שוליית הקוסם, עיבוד לקלאסיקה אהובה, הנעליים של אדון סימון, הצגה מרגשת ומצחיקה שמלמדת אותנו לקבל בשמחה דברים חדשים בחיים, דבר עברית, הצגת יחיד על יום בחייו של, אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית, מחסן השטוזים של דתיה, קלאסיקה עם השירים הכי ידועים לקטנטנים, אדיסון, הצגה שמספרת את סיפור חיי תומס אדיסון הילד ואיזה סוג של ילד הוא היה, ואיך הפך לממציא גדול. שקשוקה ושוד הלימונים הגדול, בהשראת סדרת הספרים מאת גליה עוז והצגות נוספות. לפעוטות בגילי שנה עד שנתיים וחצי מוצעות ההצגות הייחודיות צוציקים וההצגה תיאטרון פצפון.

טרופותי | צילום: כפיר בולוטין
טרופותי | צילום: כפיר בולוטין

תוכנית הצגות הילדים

עלי באבא וארבעים השודדים
(6-12)
הפקה מוזיקלית שמביאה אל הבמה את סיפור ההרפתקה המותח אודות עלי באבא הצנוע ואוהב האדם, שמגלה יום אחד אוצר גדול ששייך לשודדים. סיפור על צניעות לעומת חמדנות, ועל הרווח העצום של הנתינה, שבשעת אמת מתגמלת ואפילו מצילה חיים. לצד הסיפור, ההצגה מביאה לבמה את הצבעים, המוזיקה, הריקודים והניחוחות המיוחדים לסיפורי העם שמקורם בארצות ערב. מחזה ובימוי: שירילי דשא מחזה: רועי שגב. 23.8.21, מוזיאון ת"א לאמנות, אולם אסיא 11:00.

פלפלים
(4-8)
מופע שירים בפורמט יחודי, לילדים ולכל המשפחה, שבו שחקנים – זמרים ופסנתרן מגישים את השירים הקלאסיים והאהובים שמוכרים לילדים וגם להורים באוירה כיפית, אישית והומוריסטית. במופע הילדים וגם ההורים משתתפים בשירה. מחזה: גיל צרנוביץ'. 23.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם קאופמן 10:30 / 27.8.21מוזיאון ת"א לאמנות, אולם קאופמן 10:30.

צוציקים
(שנה-2.5)
הצגת המשך לתיאטרון פצפון. המפגש הראשון של פעוט עם שחקנים, מפגש אינטימי מספר מוגבל של קהל.
יוצר ובמאי: גיל צרנוביץ'. 23.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם שידלובסקי 10:00 / 27.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם שידלובסקי 10:00.

מסיבה בגינה
(3-7)
נטע ודן דן מטפחים את הגינה הקהילתית. הם מאד מתרגשים מהירקות שהחלו לגדול ומתכננים חגיגה גדולה לכל השכנים. בוקר אחד, הם נדהמים לגלות ש"מישהו" הרס את הגינה שלהם. נטע בטוחה שאמיר, ילד מהשכונה שנוהג לצחוק על הגינה, הוא זה שהרס אותה. היא מאד כועסת והחגיגה מתבטלת. האם הם יצליחו לגלות מי הרס את הגינה? ואיך רקפת תעזור להם לפתור את התעלומה? האם תהיה בסוף חגיגה בגינה? הצגה מוזיקלית, על אהבה לטבע ולצומח וגם על חברות ושיתוף פעולה, עם שירי הילדים האהובים של היוצרת המוערכת ועטורת הפרסים, לאה נאור. מחזה: שירילי דשא. בימוי: עידן עמית. 23.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם רקנאטי 10:30.

זהבה ושלושת הדובים
(6-3)
שילוב של הסיפור הקלאסי עם שירי ילדות ישראלית מוכרים. מחזה: גיל צרנוביץ', בימוי וכוריאוגרפיה: עופר שפריר. 24.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם רקנאטי 10:30.

היפה והחיה
(10-5)
מופע תיאטרון מחול בשיתוף להקת המחול "פרסקו". האגדה הנודעת והאהובה אודות בל, נערה חכמה ויפהפיה, המגיעה לטירה ענקית בה מתגוררת חיה מסתורית ובודדה. בעזרת צוות המשרתים המכושף מתפתחת בין בל לחיה ידידות מופלאה ונוגעת ללב. מחזה ובימוי: רענן ניסים פררה, משה בן שושן. 24.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם אסיא 11:00 + 12:30.

שוליית הקוסם
( 8-5)
מה קורה כששוליית הקוסם, לא מסוגל להתאפק ומנסה לבצע קסמים עוד לפני שהגיעה העת? הצגת יחיד וירטואוזית ומלאת הומור, עם שירים נפלאים, קסמים מפתיעים, הפעלת בובות ומוזיקה קלאסית נהדרת.
על סבלנות, על חשיבות הלימוד והתרגול, על כישלון ועל הצלחה. מחזה ובימוי: אורי אומנותי. 24.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם שידלובסקי 10:30.

חברים על הגשר
(7-4)
סיפור על שני חברים הכי טובים בעולם שנקלעים לריב שאחריו הם לעולם לא רוצים לדבר. בסוף ההצגה הם מבינים שחברות היא הדבר הכי חשוב ושום דבר לא שווה לריב עבורו. מחזה: גיל צרנוביץ' ומיטל סלקמון – רטן. בימוי: גיל צרנוביץ'. 24.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם קאופמן 10:00.

אלאדין ומנורת הקסמים
(9-5)
האגדה הקסומה מסיפורי אלף לילה ולילה. סיפור הרפתקאות מסעיר שבמהלכו מגלה אלאדין את אומץ ליבו ומבין שלהיות עשיר זה לא בהכרח להיות מאושר. מחזה ובימוי: משה בן שושן, רענן פררה. 25.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם רקנאטי 10:30.

מורה לחיים
(15-10)
לכל אחד מאתנו, כמעט, יש מורה שאישיותו השפיעה עליו ומלווה אותו במהלך חייו. כזאת היא המורה רבקה.
המורה רבקה היא מורה צעירה הנשלחת ללמד במעברה בשנות החמישים. תלמידיה הם עולים חדשים שעלו זה עתה בעלייה הגדולה שאחרי הקמת המדינה. הם והוריהם מתמודדים עם התנאים הקשים של החיים במעברה, וגם עם קשיי השפה וקשיי המעבר מהתרבות עליה גדלו אל התרבות הישראלית החדשה והזרה. מחזה ובימוי: צביה הוברמן. 25.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם אסיא 11:00.

דבר עברית
(12-8)
הצגת יחיד על יום בחייו של אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית. הצגה שהיא חגיגה של שפה ואהבת המלים, המגוללת את סיפרו של האיש שנלחם על השפה העברית ועל זה שידברו בה, כי ראה חשיבות עליונה בשפה כאפיון של עם. מחזה ובימוי: שירילי דשא. 25.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם קאופמן 10:30.

הלל
(8-4)
שירי הילדים האהובים של ע.הלל בהצגה חדשה במלאת 30 למותו. מחזה ובימוי: עדינה חיימיס. 26.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם שידלובסקי 10:00.

מחסן השטוזים של דתיה
(6-3)
קלאסיקה עם השירים הכי ידועים לקטנטנים. מחזה: דתיה בן דור. בימוי: יאקי מחרז. 26.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם רקנאטי 10:00.

שבעת הגמדים ושלגיה
(12-6)
שבעת הגמדים הם חבורה מצחיקה, פרועה ומיוחדת, הכוללת טיפוסים השונים זה מזה לחלוטין. הם מגיעים לבמה נחושים לספר לנו את הגרסה שלהם לכל מה שקרה, כי מה שכולם מכירים בתור "הסיפור של שלגיה" – הוא בעצם הסיפור שלהם! הצגה מוזיקלית, צבעונית ורבת משתתפים, מצחיקה ומרגשת, שבה נחווה את הסיפר הקלאסי על שלגיה בדרך חדשה וסוחפת. מחזה: שירילי דשא, רועי שגב. בימוי: שירילי דשא. 26.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם אסיא 11:00.

שבת הזהב
(8-4)
יוסף הצנוע והנדיב עובד קשה לפרנסתו אך לא שוכח תמיד לעזור לאחרים, בניגוד לשכן שלו שהוא עשיר מאד וגם קמצן גדול. ההצגה חושפת בפנינו את הרווח בנתינה לאחר ובעזרה לזולת, ומלמדת אותנו על צניעות והוקרת תודה על מה שיש לנו. מחזה: גיל צרנוביץ' ומיטל סלקמון-רטן בימוי: גיל צרנוביץ'. 26.8.21  מוזיאון ת"א לאמנות, אולם קאופמן 10:30.

טרופותי
(7-3)
כבר מתהלך לו ביער ומחפש אגוז לאכול. בדרך הוא פוגש, בזה אחר זה, שועל, ינשוף, ונחש המבקשים לטרוף אותו, אך העכבר מלא התושייה מזהיר אותם שתיכף יגיע למקום חבר שלו, טרופותי, שהוא מפלצת גדולה ורעבה. החיות נבהלות ומניחות לעכבר לנפשו. העכבר ממשיך בדרכו, ולתדהמתו הוא נתקל לפתע ביציר דמיונו הרעב… בטרופותי עצמו! מה יעשה העכבר? האם ייטרף? האם ינצל? בימוי: רבקה וולמן. 27.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם רקנאטי 10:00 + 11:30.

שקשוקה ושוד הלימונים הגדול
(9-6)
מישהו גנב את כל הלימונים מהעץ בחצר הבית! יולי, חבריה, והכלבה שלה שקשוקה יוצאים בעקבות החשוד העיקרי, דותן, ויולי מכריזה עליו ועל החבר שלו דוקי – מלחמה של הטובים נגד הרעים, עד הסוף המר!
זוהי תחילתה של הרפתקה מותחת, מרגשת ומצחיקה, שגיבוריה הם חבורת ילדים שמעדיפה לשחק במקום לכעוס, יולי, שמגלה שאם מדברים במקום להילחם זוכים בחברות אמת והופכים אויב לאוהב, וכלבה אחת קטנה וחכמה.. ושמה שקשוקה. מחזה ובימוי: שירילי דשא מחזה: רועי שגב. 27.8.21 מוזיאון ת"א לאמנות, אולם אסיא 11:00.

אדיסון
(12-8)
תומס אדיסון נחשב לילד מוזר, הוא עסק כל הזמן בשאלות חסרות מענה וערך ניסויים מדעיים מסוכנים. בעקבות סקרנותו תומס מרגיש נרדף ע"י כולם ומחליט לברוח מהבית, אבל אז חברתו הטובה זקוקה לניתוח דחוף ואי אפשר לבצעו בלילה, לאור עששית. והכך הביא את האור לעולם. הצגה מדהימה, כל הביקורות מעולות. הצגה שמספרת את סיפור חיי תומס אדיסון הילד ואיזה סוג של ילד הוא היה, ואיך הפך לממציא גדול. מחזה: צביה הוברמן בימוי: רועי שגב. 28.8.21 מוז"א, אולם קלצ'קין 11:00.

הארגז של ביאליק
(6-3)
בבית המלאכה של דידי קמים לתחייה אבזרים ובובות, וסיפורים ודמויות נוצרים יש מאין. בחגיגה של תיאטרון שמשלב בובות, אבזרים וכלים, שנוצר כאן ועכשיו לנגד עיניהם של הילדים, אנו מלווים את הסיפור על בן המלך שהביא את בשורת הבצל לממלכה רחוקה שאנשיה לא טעמו בצל מימיהם. סיפור על נדיבות וטוב לב אמיתי לעומת חמדנות. מחזה ובימוי: גיל צרנוביץ' מחזה: מיטל סלקמון-רטן. 28.8.21 מוז"א, אולם רוטשילד 10:30.

האוצר שאינו נגמר
(7-4)
אח ואחות מקבלים מאביהם במתנה שטח אדמה. האדמה צחיחה ומוזנחת, אך האב מבטיח להם ש"באדמה חבוי אוצר". שני האחים מתחילים מיד לחפור ולהפוך בכל כוחם את האדמה אך אינם מוצאים כלום. כשהם מתלוננים בפני אביהם, האב מתעקש שהאוצר נמצא באדמה. בעוד האח מתייאש ומנסה לחפש קיצורי דרך כדי להשיג "אוצר" משלו במקום אחר, אחותו מתחילה להבין מהו בדיוק האוצר שאביהם התכוון אליו ברוב חכמתו.
בסופו של דבר האחים מבינים שהאדמה עצמה היא האוצר, ושבעזרת התמדה, מסירות, עבודה קשה וכמובן אהבה – האדמה תעניק לנו עוד ועוד, כמו אוצר שאינו נגמר. מחזה: גיל צרנוביץ', מיטל סלקמון-רטן בימוי: גיל צרנוביץ'. 29.8.21 מוז"א, אולם נופים 10:00.

גלי
(8-5)
מחזמר משיריו של אהוד מנור. גלי עולה לכיתה א' ומתרגשת מאוד מציפיותיה. במהלך ההצגה לומדת גלי על המשמעות של חריצות, סבלנות ואמונה בעצמך. כתיבה ובימוי: עופר שפריר. 29.8.21  מוז"א, אולם קלצ'קין 11:00.

מרק כפתורים
(7-4)
קבצן רעב מגיע לכפר בתקווה לקבל מעט אוכל, אך אף אחד לא בא לעזרתו. הוא מחליט לפתוח את ליבם ולהכין להם מרק מכפתורים. הצגה שמלמדת על אחוות קהילה. מחזה: גיל צרנוביץ' ומיטל סלקמון-רטן. בימוי: גיל צרנוביץ'. 29.8.21 מוז"א, אולם רוטשילד 10:30.

האגדה על מולאן
(12-6)
מולאן היא נערה סינית החיה בכפר קטן. יום אחד ההונים האכזריים פולשים לסין וקיסר סין מצווה על כל משפחה לשלוח גבר אחד למלחמה נגדם. מולאן לא מסכימה שאביה המבוגר והחולה יילחם- היא מתחפשת לגבר ומתגייסת לצבא במקומו. למרות הקשיים מצליחה מולאן להפוך ללוחמת נועזת ואף להתמנות לסגנו של המפקד, אבל אז מתגלה התרמית והיא מואשמת בבגידה. מולאן מגורשת מן הצבא בבושת פנים, אך כשהמפקד האהוב נלקח בשבי היא רוקמת תחבולה שבעזרתה מנצחים הסינים את ההונים ומשחררים את המפקד. הקיסר מעניק לה אות הוקרה, משפחתה זוכה בכבוד ומולאן זוכה באהבה. שילוב של תיאטרון, תנועה, מוזיקה, אקרובטיקה ותיפוף, המביא לבמה את העושר והיופי של התרבות הסינית. מחזה ובימוי: צביה הוברמן. 30.8.21  מוז"א, אולם קלצ'קין 11:00.

המשאלה הגדולה
(7-4)
מדריכת טיולים מוליכה קבוצת מטיילים אל הכותל המערבי, ומספרת על מנהג הבעת המשאלות בכותל. יונתן מתקשה למצוא משאלה ראויה, והמדריכה מספרת לו סיפור שאולי יעזור לו, סיפור על טובה ושאול, שני חברים טובים שגרים בשכנות בכפר קטן. יום אחד יוצאת הודעה מהארמון לכבוד יום הולדת 100 לממלכה: "לכל מי שיש משאלה, או בקשה, הוא מוזמן לכתוב אותה למלכה, והיא תנסה להגשימה". שני החברים ניגשים מיד לכתוב, שכן יש להם הרבה חלומות, והם בהחלט ישמחו לעזרה. אך בעוד שלשאול הבקשות מתמלאות בזו אחר זו, חברתו הטובה נותרת בלא כלום, ואף בקשה שלה לא זוכה למענה. מחזה ובימוי: גיל צרנוביץ' מחזה: מיטל סלקמון-רטן. 30.8.21 מוז"א, אולם נופים 10:30.

הנעליים של אדון סימון
(7-4)
אדון סימון עוזב את ארצו לארץ חדשה, בביתו החדש הוא מחליט להיפרד מנעליו הישנות ולהחליפן בחדשות, אך משום מה הוא אינו מצליח להיפטר מהישנות. הצגה מרגשת ומצחיקה שמלמדת אותנו לקבל בשמחה דברים חדשים בחיים, ושאפשר גם להתגעגע לדברים הישנים שתמיד יזכירו לנו מאיפה באנו. מחזה: גיל צרנוביץ' ומיטל סלקמון-רטן. בימוי: גיל צרנוביץ'. 30.8.21 מוז"א, אולם רוטשילד 10:00.

"חגיגות סוף הקיץ" של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, 30-23 באוגוסט במוזיאון תל אביב לאמנות ובמוז"א. מחיר כרטיס: 40-75 שקלים. כל כרטיס להצגה מאפשר כניסה חופשית לתערוכות של המוזיאונים ביום ההצגה.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות