חינוך

החל משנת הלימודים הקרובה יממן משרד החינוך סייעות לצהרונים לילדים חולי סוכרת

אילוסטרציה אילוסטרציה

לאחר שנים של מאבק ציבורי ומשפטי האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) זוכה בהישג משמעותי: משנת הלימודים הבאה אושר תקציב למימון סייעות לילדים חולי סוכרת (סוג 1) גם בצהרונים של ניצנים – משרד החינוך ותכנית מיל"ת.

בעתירה לבג"ץ שהוגשה על ידי האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) ועותרים נוספים, באמצעות עו"ד גיורא בן טל, עו"ד ונדה פיינברג ועו"ד הילה שלם ממשרד נתן מאיר ושות', דרשו העותרים כי תינתן הזדמנות שווה לילדים עם סוכרת נעורים להשתתף בצהרונים שבפיקוח משרד החינוך וזאת באמצעות מתווה ומימון סייעות אישיות גם בשעות פעילות הצהרונים. בעקבות העתירה, הודיע היום משרד החינוך כי בוועדה בין משרדית שהוקמה, התקבלה עמדתם של העותרים למימון סייעות לילדים עם סוכרת נעורים.

מדובר בהצלחה במאבק ממושך באפליה, שנוצרה כלפי ילדים עם סוכרת נעורים ומשפחותיהם, שכן נמנעה מהם האפשרות השווה להשתתף בפעילות הצהרונים, כיוון שלא אושר מימון לתשלום לסייעות שילוו את הילדים במסגרת הצהרון, נוכחות שהינה הכרחית ויכולה למנוע מצבים מסכני חיים.

בשל היעדר נוכחות של סייעת, נמנעה כאמור האפשרות של ילדי סוכרת נעורים ליטול חלק בפעילות הצהרונים ובכך הם ומשפחותיהם נפגעו והופלו כלכלית, חינוכית וחברתית. כעת, בעקבות העתירה שהוגשה, התקבלה כאמור החלטה לאשר את הסייעות גם במסגרת הצהרונים, ומדובר בבשורה של ממש לילדי סוכרת הנעורים אשר אף מביעים את הערכה ותודה על הודעת משרד החינוך לפעול מיידית כאמור.

"זהו הישג משמעותי ומרגש לאחר שנים בהם לא יכלו הילדים לקחת חלק בצהרונים . מדובר בערים בהן מופעלים הצהרונים של משרד החינוך והחשיבות הינה לילדים ולהורים שנאלצו ברובם לעזוב את מקום העבודה. אנו בטוחים שהמענה יתרחב לכלל הצהרונים בארץ ובהם גם הצהרונים המופעלים על ידי חברת המתנסים וגופים פרטיים אחרים", כך לדברי אפרת טיש, מנכ״לית האגודה לסוכרת נעורים.

"אחרי שנים של מאבק, בהם ילדינו לא לקחו חלק בפעילות הצהרונים ,הגיע העת לתיקון ולשיוויון הזדמנויות. אנו שמחים ומודים על ההחלטה ,שתאפשר להורים רבים ובעיקר לאמהות לחזור למעגל התעסוקה ולהפסיק לממן סייעות באלפי שקלים מכיסן" אומרת טל מקובר, אמא של דור בן 5.5, סכרתי מגיל שנה.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות