הורות

התערוכה הבינלאומית של סאלבדור דאלי מגיעה לראשונה לישראל

Dance of Time II Dance of Time II

בקיץ הקרוב מתחם ארנה הרצליה יהפוך למשך חודשיים בלבד למוזיאון דאלי שיציג באופן רשמי את פסליו המפורסמים והפופולאריים שחלקם מקוריים, חלקם מתוך אוסף פרטי שיוצא לראשונה מגבולות שוודיה וחלקו חתום על ידי האמן דאלי כרפליקה מקורית במהדורה מוגבלת.

בין המיצגים והפסלים שיגיעו: השעונים הנוזלים המפורסמים, ספת השפתיים, ליידי גודיבה, פסנתר הרגליים, ונוס ורשימה מרשימה שטרם הוצגה בישראל שכן חלקה מגיעה מהאוסף הפרטי של מר בנימין לוי שנתן את בירכתו ואישורו לשנע את האומנות הנדירה של דאלי לישראל.

Mae West Lips Sofa | credit: Fundació Gala Salvador Dalí
Mae West Lips Sofa | credit: Fundació Gala Salvador Dalí

סאלבדור דאלי נחשב לאמן הטירוף והשיגעון, האיש והשפם, זה שהפך ברגע ממהפכן לרדיקל, מבוגד למאהב, וממשוגע לאנוכי, הושפע מזרמים אומנותיים וקבוצות פוליטיות והשפיע על השפה העיצובית והאומנות של המאה העשרים והפך את האופן שבו אנחנו מסתכלים היום על אמנות מקצה לקצה. את כל הרב גוניות הזו תוכלו לפגוש לראשונה במוזיאון דאלי המקורי.

מתחם התערוכה יחולק לפי נושאים, שנים ונושאים כשחלל אחד מתוכו יוקדש לאחת ההשראות הגדולות של דאלי – נשים. תמיד הוא ראה אותן באור של כוח ועוצמה ולא בכדי חלק ניכר מיצירותיו המפוארות הינן בדמות אישה. האתגר של מפיקי התערוכה בארץ היה לייצר מוזיאון שכל משפחה תוכל לחוות בה את דאלי בתנאים אופטימאליים.

בתערוכה גם מתחם של מציאות מדומה (VR) שנוצר במיוחד עבור התערוכה בישראל ומציג את עולמו של דאלי כפי שמעולם לא נראה.

פתיחת התערוכה החל מתשעה ביולי, במתחם ארנה בהרצליה המקורה והממוזג.
חניה בשפע, שעה ראשונה חינם

שעות פעילות:
ימי חול – 10:00-19:00
ימי שישי וערבי חג – 09:00-15:00
ימי שבת– 09:00-19:00

ערב תשעה באב – 17.07, התערוכה תיסגר בשעה 17:00
18.07 – תשעה באב – התערוכה פתוחה כרגיל.

הטבה בלעדית ללקוחות אמריקן אקספרס – כרטיס ב-49 שקלים (תמורת הטבת בונוס). מחיר מלא – 139 שקלים. מכירה מוקדמת באתר/ מכירה בקופה – 119 שקלים. כרטיס משפחתי ל- 4 נפשות – 379 שקלים. להזמנת כרטיסים: *9066, או באתר: https://www.daliarena.co.il.

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות