איכות חיים

אז חשבתם. ניפוץ מיתוסים נפוצים על הגנה מהשמש

גם עור כהה זקוק להגנה, מוצרי איפור אינם פתרון של ממש, וגם במכונית אתם בסיכון מהשמש. אמונות לא ממש מדויקות על הגנה מהשמש

לחשיפה לשמש השלכות רבות, החל מסימני הזדקנות מוקדמת, כתמי עור, כוויות וכמובן, סיכון מוגבר לחלות במחלות עור שונות. בדיוק בגלל זה ההגנה מפני השמש הכרחית במיוחד במדינה חמה ושמשית כמו שלנו. אז נכון, המודעות להגנה מהשמש גבוהה בימינו, אבל עדיין יש כמה מיתוסים מבלבלים שיכולים לגרום לכם לחשוב שאתם מוגנים, כשאתם בעצם לא. מומחית העור ד"ר לאורה צ'אקון-גארביטו מנפצת מיתוסים הקשורים להגנה מהשמש.

 

"עור כהה לא זקוק להגנה מהשמש"

והתשובה היא: לא נכון.
גם אם העור שלכם כהה וגם אם הוא בהיר, חייבים להשתמש בקרם הגנה משום שהעור של כולנו חשוף למחלות עור שונות, כוויות, קרינה, הזדקנות מוקדמות ועוד גם אם צבע עורנו כהה מאחרים. אז גם אם אומרים לכם לוותר על קרם ההגנה כי אתם כהים – אל תעשו את זה והמשיכו למרוח קרם הגנה באופן קבוע.

 

"מסנני הקרינה לילדים מגינים יותר טוב מתכשירים למבוגרים"

והתשובה: ובכן, רק אם יש לך עור רגיש
מסנני קרינה מכילים את אותם חומרים פעילים בין אם הם מיועדים לילדים או למבוגרים. אם אתם משווים בין שני מוצרים המסומנים באותו גורם הגנה מפני השמש, לילדים או למבוגרים, ההגנה היא זהה. עם זאת, מסנני קרינה רבים המיועדים לילדים פותחו לעור רגיש יותר. לרוב הם נטולי בושם, כימיקלים, פרבנים, ועוד. בנוסף, מוצרים רבים לילדים הם ללא דמעות כדי למנוע עקצוץ בעיניים. אך בשאר המובנים יש להתייחס אך ורק לדרגת ה-SPF – היא אמינה למדי.

"מוצרי האיפור שלי מכילים SPF, אני לא צריכה גם קרם הגנה"

והתשובה היא: לא. את עדיין צריכה
לאלו הנלהבות מהרעיון שמוצרי האיפור ישמשו גם להגנה מהשמש, למרבה הצער, מייק-אפ, סומק וברונזרים רבים בימינו שאמנם מכילים SPF, אינם מספיקים. איפור שמכיל SPF מונח בדרך כלל על העור בצורה לא אחידה. חשבו על פיזור מהיר של הסומק או על טיפת המייק-אפ שאנחנו מניחים. זה פשוט לא מספיק כיסוי כדי להציע הגנה מתאימה. זה אמנם יתרון נוסף חביב לאזורים הזקוקים לכיסוי רב, אך חשוב מאוד להשתמש גם ובנוסף בקרם הגנה. בחרו בקרם לחות יום-יומי עם הגנה רחבת טווח של SPF 30. תקבלו תוספת לחות והגנה בשלב מהיר אחד.

 

"אין צורך להשתמש בקרם הגנה מהשמש כשמזג האוויר מעונן או כשאני בתוך מכונית"

והתשובה: ובכן, כדאי ואף צריך
קרני השמש המזיקות קיימות לאורך כל השנה – גם בחודשי החורף הקרים. קרני UV יכולות לחדור דרך העננים, לכן הקפידו להשתמש בקרם הגנה לפני שאתם יוצאים החוצה. אל תחשבו שאתם מוגנים בתוך המכונית או כשאתם עומדים ליד החלון. קרני השמש יכולות לחדור דרך הזכוכית, אז הגנו על עצמכם גם אם אתם לא נמצאים בקרינת שמש ישירה. אם תשתמשו בקרם הגנה מדי יום באופן הנכון, תראו שהבקבוק לא יספיק לזמן רב. כלל אצבע טוב הוא לא להתייחס לקרם הגנה כאל מוצר עונתי, אלא להבין את חשיבותו כל השנה ולאמץ אותו כחלק משגרת הטיפוח וההגנה.

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות