בריאות

לא הספיקה להגיע לחדר לידה, וילדה בכניסה למיון במרכז הרפואי קפלן

אור שמחי מרחובות הגיעה לבית החולים קפלן כדי ללדת במחלקת יולדות בצורה רגילה, אבל לתינוקת שלה היו תוכניות אחרות

אור שמחי, בת 32 מרחובות, תכננה לעבור את הלידה השניה שלה במרכז הרפואי קפלן שסמוך לעירה, אבל לא האמינה שתעבור את הלידה בכניסה למיון במקום בחדר הלידה. הבוקר (שני) היא הגיעה לכניסה לבית החולים תוך כדי שהיא בלידה מתקדמת, ויולדה על ידי הצוות הרפואי של המיון בשיתוף עם פארמדיקים של מד"א בכניסה למיון. היא הועברה פנימה למיטה במיון ונבדקה על ידי מיילדת, ומשם הועברה למחלקת יולדות עם התינוקת.

אור מספרת: "אתמול בערב התחלתי להרגיש צירים, אבל לא הייתי בטוחה שזה עדיין זה. הבוקר, כשהם התחזקו, אבא שלי הסיע אותי למרכז הרפואי קפלן, והוריד אותי בכניסה למיון. פתאום, הרגשתי לחץ גדול, וחיפשתי מישהו שיוכל לעזור לי. ראיתי לידי אמבולנס, דפקתי על החלון וצעקתי לפארמדיק שהיה בפנים שיעזור לי! ברגע שהוא יצא, התינוקת כבר היתה בחוץ. אני לא מעכלת שזה קרה ככה, אני עדיין בשוק טוטאלי".

רונית אילסר, מנהלת הסיעוד במלר"ד במרכז הרפואי קפלן מספרת: "נקראנו החוצה על ידי האבטחה, שעדכנו אותנו שיש יולדת בלידה מתקדמת בחוץ. רצנו החוצה עם ערכת לידה שיש לנו תמיד בהיכון, ותוך כדי כך קראנו למיילדת. כשיצאתי החוצה היולדת היתה כבר בתהליך לידה והראש היה בחוץ. יחד עם אנשי מד"א ילדנו את התינוקת המתוקה. עטפתי אותה, היא בכתה, ואחרי חיתוך חבל הטבור העברתי אותה לאמא. למען האמת, זה קורה לנו לא מעט, זו לא הפעם הראשונה שיצא לי לקחת חלק בלידה בכניסה לבית החולים, וזה תמיד מרגש ומשמח מחדש".

שיהיה במזל טוב! אור שמחי והתינוקת שנולדה. צילום: המרכז הרפואי קפלן

פראנהוודה | המרכז לרפואה הודית

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות