איכות חיים

מדוע תוספת חמצן חיונית לעור ואיך נעודד אנטי אייג'ינג טבעי?

תוספת חמצן למוצרי קוסמטיקה מזינה את תאי העור, מאיטה את הזדקנותם ומעודדת את ייצור החומצה ההיאלורונית בגוף באופן טבעי

החמצן הוא הפרמטר אולי הכי חיוני לתאי העור. החוקרים שזכו בפרס נובל לרפואה ב-2019, ויליאם טיילין וגרג סמנזה מארצות הגרית וסר פיטר רטקליף הבריטי, גילו כי תאי הגוף מתאימים את עצמם לרמות החמצן סביבם. כלומר, כאשר הם מלאים בחמצן, חילוף החומרים שלהם עולה, וכאשר מדובר בתאי עור – ההתחדשות שלהם נעשית באופן תדיר יותר, מה שמקנה מראה עור צעיר וחיוני הרבה יותר.

בשנים האחרונות תופסת מקום בעולם המדע והקוסמטיקה טכנולוגיה חדשה הנקראת "ביו מימטיקה"- חיקוי תהליכי חיים. כלומר, מדענים צופים בתהליכים טבעיים ויוצרים במעבדה תהליכים המחקים אותם, על מנת להביא לרפואה ולתעשייה את הגאונות שבה הטבע מייצר תהליכי חיים. לדוגמה- הקמת מבנה אוירודינמי לכלי תעופה בדומה למעוף הציפור, או ניסיון לחקות את מבנה קורי העכביש החזקים והיציבים למרות עדינותם – על מנת לבנות משטחים ומבנים קלים ויציבים.

בעולם של בריאות העור, תגלית פרס הנובל המדעית מאששת את חיוניותה של תוספת החמצן לתאי העור על מנת לחקות את תהליכי הטבע (ביו ממיטיקה) ולעודד ייצור חומצה היאלורונית טבעית (!); וכן להעניק לעור ויטמינים וחלבונים החשובים להאטת קצב הזדקנות העור.

ד"ר סילבי פואניונק, מומחית לרפואת עור ופלסטיקה ויועצת למעבדות ליראק פריז, מסבירה: "תוספת חמצן לעור דרך תכשירים קוסמטיים באמצעות טכנולוגיית הביומימטיקה, גורמת לקרם והחמצן שבהם לחדור לשכבת הדרמיס של העור, בשל העובדה שמבנה הקרם והחמצן שבו מדמים פעולה טבעית – וכך מעטפת התא נחדרת ביתר קלות על ידי החומרים המזינים.

"בסופו של דבר, תכשירים מבוססי חמצן מומלצים ביותר לכל סוגי העור, החל מגיל צעיר ועד לגיל השלישי, כיוון שהם עוזרים לעור לייצר לחות משלו ומרקמם קליל יחסית משום שהוא מבוסס על חמצן. אפקט האנטי אייג'ינג נוצר מפעולת תגובה של תאי העור עצמם לחמצן במוצרים, והוא יעיל הרבה יותר".


ד"ר אלדד הורוביץ

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות