בריאות

שולי יילדה את בתה במכונית, הנכד נולד לפני שהגיעו לבית החולים

בר רוזנצוויג ממושב עולש כרעה ללדת באמצע הנסיעה למחלקת היולדות בבית החולים מאיר. אמה, שולי אדטו, מיילדת במקצועה, סייעה לבתה ללדת במכונית

שולי אדטו לא האמינה כי יום יבוא ותיילד את בתה בר ברכב, שתי דקות מבית החולים.

בר רוזנצוויג, בת 29 ממושב עולש, ילדה ביום שני בפעם השלישית. אך הפעם, בניגוד ללידות הקודמות, הלידה התרחשה ברכב, כשהיו בדרך למרכז רפואי מאיר בכפר סבא, בעזרתה של אימה, שולי אדטו, דולה במקצועה.

בר מספרת כי בבוקר החלה להרגיש צירים לא סדירים. "הספקתי עוד לקחת את בתי מהגן, ולהכין ארוחת צהריים", היא מספרת. אמה של בר הגיעה כמדי יום שני להיות עם בר וילדיה ובשלב מסוים כשהצירים התחזקו והחלו להיות תכופים וחזקים יותר זירזה את בר לצאת לעבר מרכז רפואי מאיר. באמצע הדרך, הן פגשו את חמותה של בר שלקחה את הילדים מהרכב והשתיים המשיכו לבית החולים בעוד הצירים של בר מתחזקים.

שולי אדטו: "התקשרנו לאורי, בעלה של בר, שכבר המתין לנו בבית החולים ואמרנו לו לסדר לבר כיסא גלגלים. לאחר שתי דקות הבנו כי לא נספיק להגיע בזמן והתקשרנו לאורי שוב וביקשנו כי יסדר שמיילדת תגיע למטה כי הראש של התינוק כמעט בחוץ". לקראת השעה 15:10 מספרת בר, היא החלה להרגיש צירי לחץ ואמרה לאימה לעצור בצד בתחנת אוטובוס, "ממש שני רמזורים לפני מאיר". שולי מספרת כי עד כה תמכה בלידות אך מעולם לא קיבלה לידה בעצמה, והחלה לנהל את האירוע. לאחר שעצרה בתחנת האוטובוס ביקשה מבחור צעיר שעמד בתחנה להתקשר למד"א ולהזמין אמבולנס כי בתה החלה בלידה. היא הוציאה את התיק אותו הביאה כדי שיהיה לה ביגוד ולאחר שהתינוק יצא היא הניחה אותו על בתה ועטפה אותו.

בר רוזנצוויג באמבולנס מד"א. צילום: המרכז הרפואי מאיר

לאחר כשלוש דקות הגיע האמבולנס והעביר את בר למרכז רפואי מאיר שם המתין לה בכניסה לבית החולים אורי בעלה יחד עם צוות רב שכלל מיילדות, אחות כללית, משנע רפואי ואנשי ביטחון שקיבלו אותן עם כל הציוד הנדרש ועם התרגשות רבה.

שולי: "כל חיי רציתי לקבל לידה אבל לא תיארתי לעצמי שאקבל לידה של הבת שלי. בתוך הסיטואציה הייתי מאוד מפוקסת ואח"כ הגיעה האופוריה וההתרגשות. צוות מקסים של מרכז רפואי מאיר קיבל את פנינו בחום, במקצועיות ובהתרגשות".

מיכל פרס, מנהלת הסיעוד של חדרי הלידה במרכז רפואי מאיר מקבוצת כללית: "אנחנו שמחים מאוד ומברכים על לידה של תינוק בריא ועל כך שבר מרגישה טוב ושהלידה עברה ללא סיבוכים. במקרים כמו אלו, שהתינוק מחליט שהגיע הזמן לצאת ויהי מה, כדאי להגיע לבית החולים, על ידי מד"א או לבד. אנו כמובן כמו תמיד היינו ערוכים לקליטה מהירה של יולדות והתינוק בדרך הכי בטוחה עבורם מרגע הגעתם לבית החולים. מאחלים למשפחה שיגדלו את התינוק המקסים בהרבה נחת ושמחה".


עומר והב

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות