בריאות

תרופה חדשה כחול – לבן לטיפול בסרטן הערמונית

חברת התרופות הישראלית קמהדע השיקה זריקה תת עורית הניתנת אחת לחצי שנה, וכבר נכנסה לסל הבריאות

חברת התרופות הישראלית קמהדע משיקה מחדש טיפול הורמונלי מתקדם בהזרקה תת עורית לחולים המתמודדים עם סרטן הערמונית. ההזרקה מתבצעת בדרך כלל במרפאות קופות החולים בקהילה, על ידי אחות. טיפול אונקולוגי בקהילה הוא תחום אשר מתפתח ומתרחב בשנים האחרונות בעידוד משרד הבריאות, למתן מענה לצורך הולך וגובר של חולי הסרטן, לצד הטיפולים המתקדמים המאפשרים מתן נוח יותר במרפאות בקהילה במקום בבתי החולים העמוסים.

סרטן הערמונית (פרוסטטה) הוא הגידול הממאיר הנפוץ ביותר בקרב גברים בישראל ובעולם. קבוצת הגיל המועדת ביותר ללקות במחלה היא גברים בני למעלה מחמישים והוא מופיע אצל כ-50% אחוז מהם מעל גיל 70.

רק לאחרונה חשף השחקן האמריקאי ג'יימס מייקל טיילר שהופיע בדמותו של גאנתר בעל בית הקפה בסדרה חברים, כי הוא נאבק בסרטן הערמונית בשלב 4, המעיד על מחלה מתקדמת. בשנים האחרונות שחקנים נוספים בהוליווד חשפו בתקשורת את ההתמודדות שלהם עם סרטן הערמונית הנפוץ, ביניהם רוברט דה נירו, איאן מק'קלן, ריאן אוניל, מנדי פטינקין, בן סטילר, סטיבן פריי, ג'רי לואיס, דייויד פרוז, פיטר קושינג, רוג'ר מור, ביל ביקסבי ודיק סרג'נט.

הזריקה של קמהדע לסרטן הערמונית, שכבר נמצאת בסל הבריאות, נקראת אליגארד (Eligard) ומאושרת לשימוש בישראל, באירופה ובארצות הברית. לתרופה שלושה מינונים שונים והיא היחידה מסוגה שיכולה להינתן בזריקה תת עורית עד פעם בחצי שנה, כלומר טיפול של פעמיים בשנה בלבד.

קמהדע היא חברת תרופות ישראלית ציבורית המתמחה בפיתוח תרופות המבוססות על חלבונים המופקים מפלזמה ומייצרת אותן במפעל החברה הנמצא בקיבוץ בית קמה שבנגב.

סרטן הערמונית
התרופה אליגארד, תוצרת קמהדע

רנה אילנות

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות