בריאות

הרב קנייבסקי לציבור הדתי: ילדים ותלמידים חייבים להתחסן

אחד האישים המשפיעים בציבור הדתי והחרדי נפגש עם בכירים במערכת הבריאות והודיע כי על כל אחד ואחת מגיל 12 ללכת ולהתחסן נגד נגיף הקורונה

מבצע החיסונים לצעירים בגילאי 12 עד 16 שיצא לדרך לפני מספר שבועות הואץ לאחר המלצת משרד הבריאות לחסן גם שכבת גיל זו. על מנת להמשיך את מגמת ההתחסנות בציבור החרדי גם בקרב גילאי 12 ומעלה, הגיע פרופ' רן בליצר, ראש צוות המומחים של מגן ישראל וראש מערך החחדשנות של כללית, למעונו של אחד מהאישים המשפיעים בציבור הדתי והחרדי, הרב חיים קנייבסקי, לקבל את ברכתו למבצע החיסונים לצעירים ולדון בהתחסנות תלמידים ותלמידות בציבור החרדי.

פרופ' בליצר, ועמו ד"ר איתי פסח מנהל בית החולים לילדים בשיבא, הציג לפני הרב את חוות הדעת של גדולי הרופאים וכן את הנתונים על יעילות ובטיחות החיסונים גם לבני 12 ומעלה. פרופ' בליצר הרחיב על יכולות ההדבקה המוגברות של זן דלתא שמהווה את גורם ההתפשטות של ההתפרצות הנוכחית ואמר כי "זן דלתא (הזן ההודי) מדבק יותר מזנים קודמים וכדי למנוע תחלואה מיותרת, צריך להקטין את ההתפשטות שלו בקבוצות שיכולות להתחסן".

הפגישה נערכה בהמשך לפרסום נתונים שנאספו בארצות הברית לאחר חיסונם של למעלה מ -2 מיליון ילדים מגיל 12-15, אשר הדגים את השיעור המדויק של תופעות הלוואי ואת העובדה שהן קלות. מתוך האיזון בינן לבין סיכוני המחלה הכבדים הרבה יותר המליצו לחסן את בני גילאים אלה ללא סייג. נתונים שנאספו בישראל הגיעו למסקנות דומות.

לדברי דר' פסח התחסנות מאסיבית של גילאים אלה תבטיח את פתיחת שנת הלימודים הבאה ללא כל הפרעה ותאפשר את קיומו של עולם התורה ללא הגבלה וללא סיכון חיים.

לאור דברים אלו, אמר הרב קנייבסקי כי על כל אחד ואחת מגיל 12 ומעלה ללכת ולהתחסן, ובירך את המתחסנים הצעירים בבריאות איתנה ואת עובדי מערכת הבריאות בברכת הצלחה.


נטלי גל שוינקלשטיין

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות