בריאות

תאונת עבודה: הפועל החליק, המקדח פילח את ידו

בתאונת עבודה נפל פועל על מקדח באורך 20 ס"מ, שחדר למרפקו. אז מה צריך לעשות במקרה של פגיעה כזאת?

לחדר המיון של בית החולים קפלן הגיע פועל כבן 25 מחברון, כאשר מקדח באורך כעשרים ס"מ נעוץ בקדמת מרפקו. לדבריו, המקדח ננעץ בידו כאשר החליק במהלך עבודות קידוח באתר בניה בו הוא עובד, ונפל על המקדח שחדר אל החלק הקדמי של המרפק.

צוות המחלקה האורתופדית והיחידה לכירורגיה של היד חילצו את המקדח תחת הרדמה מקומית. המטופל הועבר לחדר ניתוח, שם עבר סקירה של המבנים בקדמת המרפק (כלי הדם, הגידים והעצבים) על מנת לבדוק האם נגרם להם נזק, והם נמצאו שלמים.

ד"ר אמיר אורון, מהיחידה לכירורגיה של היד במרכז הרפואי קפלן, אמר על תאונת העבודה: ״למזלו של הנפגע המקדח הגדול והחד חדר אל היד כאשר המקדחה לא פעלה וכך הפגיעה שנובעת מתנועת הסיבוב העוצמתית של הקידוח נמנעה. לצד זאת, התושיה של העובדים באתר הבניה שהביאו את הצעיר אל חדר המיון כשהמקדח נעוץ ביד ולא משכו אותו החוצה, היא שאפשרה את התוצאה המצוינת בסופו של יום.

"חדירה של מקדח בגודל וקוטר כזה היא מסוכנת מאוד, ועלולה לגרום לנזק רב לרקמות ולמבנים של היד, אבל לא פחות חשוב מכך, הוצאה של המקדח מהיד בצורה לא מבוקרת עלולה היתה לגרום לנזק משמעותי. כאשר חודר מקדח או סכין או כל חפץ אל הגוף, צריך להותירו במקומו ולהגיע לטיפול דחוף בבית החולים״.


שלב 1 מתוך 6

  • חברות הביטוח נוטות לסרב כמעט באופן אוטומטי לתביעות המוגשות נגדן, עם זאת לא תמיד הדחייה היא מוצדקת או נכונה, על מנת לבחון את סיכויי התביעה שלך נגד חברת הביטוח נבקש מענה למספר שאלות.

    מתחילים?

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

נפגעת בתאונה? עו"ד מומלץ בדיני נזיקין

עו"ד נזיקין ענת אשכנזי

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות