בריאות

קבינט הקורונה החליט – בינתיים אין מגבלות חדשות

ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה התכנסה לראשונה ודנה בצעדים לבלימת ההדבקה. מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי התפטר וימונה למנהל בית החולים ברזילי

ראש הממשלה, נפתלי בנט, כינס אתמול (א', 27.6) את ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה (קבינט הקורונה) בפעם הראשונה. הקבינט קבע כי היעד בשלב זה הוא הגנה מקסימלית על אזרחי ישראל מפני התפשטות זן הדלתא, לצד פגיעה מינימאלית בחיי השגרה. בנוסף, קבע הקבינט כי במקביל להתמודדות עם זן הדלתא, יש להיערך לאיומים עתידיים ע״י בניית תשתיות לאיתור ולטיפול בווריאנטים או נגיפים אחרים.

עוד הוחלט בישיבת קבינט הקרונה כי ממונה הקורונה, פרופ׳ נחמן אש, וממונה המעברים הבינלאומיים, אלוף (במיל׳) רוני נומה, יגבשו המלצה למודל האכיפה בנושא הבידודים, בדגש על חוזרים מחו״ל, לאחר שיקיימו דיון עם כלל הגורמים הרלוונטיים.

בנוסף, יימשך מיקוד המאמץ בקמפיין ההסברה לעידוד התחסנות, בדגש על בני נוער.

במבט קדימה, הוטל על משרד החינוך, משרד הבריאות והמטה לביטחון לאומי לגבש תכניות לפתיחת שנת הלימודים אל מול תרחישי תחלואה שונים.

כמו כן, הוחלט לקדם תכנית לריצוף גנטי מלא של כלל הנכנסים לארץ במעברי הגבול הבינלאומיים.

בדיון השתתפו שר הביטחון בני גנץ, שר המשפטים גדעון סער, שר הבריאות ניצן הורביץ, שרת התחבורה מרב מיכאלי, שרת הפנים איילת שקד, השר לביטחון פנים עמר בר לב, שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, שר הבינוי והשיכון זאב אלקין, השר לשירותי דת מתן כהנא, וכן ראש המל"ל, מזכיר הממשלה, מנכ"ל משרד רה"מ, מנכ"ל משרד הבריאות, ממונה הקורונה, ממונה המעברים הבינלאומיים, ראש שירותי בריאות הציבור, היועץ המשפטי לממשלה, ונציגי משטרת ישראל, בכירי משרד הביטחון ובכירי המשרד לבטחון פנים.

פרופ' חזי לוי יסיים את תפקידו כמנכ"ל משרד הבריאות

בשיחה שהתקיימה בין שר הבריאות, ניצן הורוביץ ומנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, סוכם בין השניים כי לוי יסיים את תפקידו כמנכ"ל משרד הבריאות כדי לשוב ולנהל את בית החולים ברזילי.

השר הורוביץ: ״אני רוצה להודות מקרב לב לפרופ' חזי לוי, שנרתם לשמש כמנכ"ל המשרד באחת התקופות המאתגרות שידעה מערכת הבריאות בישראל. חזי שירת את מדינת ישראל במסירות במקצועיות רבה, ואני בטוח שהוא יוסיף לתרום מכישוריו למערכת הבריאות הציבורית״.

הודעה על מינוי מנכ״ל משרד הבריאות החדש/ה תפורסם בהקדם.


קורין שבת

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות