בריאות

עשו היסטוריה: נחתם שת"פ רפואי בין הכללית לאיחוד האמירויות

הסכם ראשון מסוגו נחתם בין שירותי בריאות הכללית למשרד הבריאות של איחוד האמירויות, במסגרתו ייערכו ביקורי משלחות וטיפולים שונים בין המדינות

הסכם היסטורי לשיתוף פעולה רפואי, ראשון מסוגו, נחתם הבוקר (ג', 22.6) באבו-דאבי, בין שירותי בריאות הכללית לבין משרד הבריאות של איחוד האמירויות ו'דאמאן', חברת הביטוח הרפואי הלאומית של אבו דאבי שהיא המבטח הרפואי הגדול ביותר באיחוד האמירויות.

ההסכם קובע כי יתקיימו מפגשים של חילופי ידע וביקורי משלחות רופאים באמירויות, יתקיימו ייעוציים רפואיים בטלה-רפואה ויינתנו טיפולים שונים במרכזי המצוינות של הכללית, ובהם מרכז שניידר לרפואת ילדים על כלל ההתמחויות שמוביל בית החולים; בית החולים בילינסון בתחום הקרדיווסקולרי, ניתוחי לב וכלי דם, כירורגיה מתקדמת, טיפולים אונקולוגיים רב תחומיים והשתלות איברים; ובית החולים לווינשטיין בתחום רפואת השיקום.

מעמד החתימה התקיים בלשכת שר הבריאות של אבו דאבי, השייח' עבדאללה בן מוחמד אל חאמד, המארח והמוביל מטעם האמירויות את מעמד החתימה. על מזכר ההבנות חתמו תת שר הבריאות האמירתי, דר' ג'אמל מוחמד אלקעבי, מנכ"ל חברת דאמאן חאמד אל-מאייאס, ומנכ"ל כללית פרופ' אהוד דודסון.

מעמד החתימה התקיים בנוכחות שגריר ישראל באמירויות איתן נאה, בכירים מבית המלוכה האמירתי ומנהלים נוספים מכללית. ההסכם נחתם בהמשך להסכם המסגרת שנחתם לפני מספר חודשים בין משרד הבריאות הישראלי ומשרד הבריאות של איחוד האמירויות.

ההסכם קובע מתווה לשיתופי פעולה נוספים בתחום הרפואה הדיגיטלית והמחקר בהם:
– קידום ופיתוח תכניות לרפואה מונעת.
– שיתוף פעולה עם מכון המחקר של כללית וקידום מחקרים קליניים משותפים.
– פיתוחים דיגיטליים משותפים והטמעת כלי ניבוי מבוססי בינה מלאכותית (AI) לזיהוי אוכלוסיות בסיכון בריאותי ולמימוש רפואה מונעת ומותאמת אישית.
– שיתוף פעולה לפיתוח מיזמים משותפים לקידום רפואה מרחוק.

פרופ' אהוד דודסון, מנכ"ל הכללית: "אני גאה להוביל שיתוף פעולה עם איחוד האמירויות ולחתום על הסכם ראשון מסוגו שנועד לקדם את בריאות התושבים במדינותינו. בשנה האחרונה מאז חתימת הסכמי אברהם לנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות, פתחנו בדו-שיח מרתק לטובת קידום הבריאות והרפואה. הישגי מערכת הבריאות הישראלית בכלל, ושל כללית בפרט, זוכות להערכה והכרה בעולם כולו במיוחד לאור ההתמודדות עם מגיפת הקורונה".

פרופ דודסון הוסיף: "אני שמח כי בהסכם יש התייחסות לתחום המחקר והבריאות הדיגיטלית, המבוססים על מאגרי המידע האדירים שברשות כללית וניסיונה הרב בתרגומם לפעילות מחקר וחדשנות.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות