בריאות

רוצים לתרום דם ולא יודעים איפה ומתי? מד"א ופייסבוק בשת"פ ייחודי

פיצ'ר חדש של מד"א יספק את המידע על נקודות התרמה, שעות פעילות והרשמה. למעלה מ-100 מיליון איש בעולם נעזרים בפיתוח טכנולוגי זה

מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר-תאני, ביקרה היום (ב') במוקד הלאומי של מגן דוד אדום בקרית אונו והשיקה יחד עם מנכ"ל מד"א אלי בין פ'יצר טכנולוגי חדש שישולב בפייסבוק, יסייע בהעלאת המודעות לחשיבות תרומות הדם בישראל וינגיש למשתמשי הרשת החברתית את מיקומי התרמות הדם של שירותי הדם של מד"א ברחבי הארץ.

בעזרת הפיצ'ר החדש, משתמשי הרשת החברתית פייסבוק יוכלו להירשם לקבלת התראות בזמן אמת על מוקדי התרמות דם בסביבתם, להגדיר תזכורות שגרתיות למתן תרומות דם ולהזמין בני משפחה וחברים לתרום דם בעצמם. למעלה מ-100 מיליון אנשים ברחבי העולם נרשמו לקבלת התראות על התרמות דם בסביבתם ונעזרים בפיצ'ר כדי לתרום דם באופן שוטף. במגן דוד אדום מציינים שעל מנת לספק את צורכי מערכת הבריאות במטרה לטפל במי שזקוקים לעירוי דם להצלת חייהם, שירותי הדם של מד"א נדרשים להתרים 1,000 מנות דם בכל יום.

במהלך יום תורם הדם הבינלאומי שהחל היום (ב'), שירותי הדם של מד"א התרימו 1,142 מנות דם, מתוכן 249 ע"י חיילי צה"ל, 166 מנות דם נתרמו בהפנינג שארגנה עיריית ראשון לציון ובכיכר רבין בתל אביב נתרמו 162 מנות דם. 1,142 המנות שהותרמו היום יסייעו להציל את חייהם של כ-3,500 חולים ופצועים.

עדי סופר-תאני: "האירועים האחרונים בישראל הראו פעם נוספת את הסולידריות הישראלית במיטבה. כשמד"א קראו לציבור לבוא ולתרום דם לאחר האסון במירון היינו עדים להתגייסות מהירה ומרגשת שהוכיחה את כוחה של קהילה. יחד עם זאת, הצורך בתרומות דם נמשך כל העת ובנק הדם זקוק לאספקה יומיומית של מנות דם כדי להציל חיים. באמצעות הכלי החדש אנחנו שואפים להפוך את תרומת הדם למשימה פשוטה ונגישה".

אלי בין, מנכ"ל מד"א: "מדובר באלגוריתם אשר ביכולתו, פשוטו כמשמעו, להציל חיי אדם. אנו מודים ומברכים על היוזמה, ההשקעה והתוצאה יוצאת הדופן".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות