איכות חיים

הפסיק לעשן קנאביס רפואי בשבתות – ונאלץ להגיע למיון

לבית החולים אסותא אשדוד הגיע מטופל שסבל מפרכוסים בסופי השבוע, בהם הפסיק לעשן קנאביס רפואי בגלל כניסת השבת. ומה עזר לו?

בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד דיווחו השבוע על מקרה ראשון המתועד בספרות המקצועית, של מטופל אשר כתוצאה מהפסקת עישון קנאביס רפואי בשבת הגיע למצב של פרכוסים, בלבול ואי שקט, במידה שהצריכה פינוי לבית חולים.

לאסותא אשדוד הובהל בחודשים האחרונים כמה פעמים  גבר בעשור החמישי לחייו, תושב העיר, כאשר הוא סובל מפרכוסים, אי שקט ובלבול. החולה טופל במיון ושוחרר. כאשר הובא לבית החולים בפעם הרביעית הבחינה אחות המלר"ד כי הוא מפונה לחדר המיון שוב ושוב בשבת בבוקר. בבירור נוסף נמצא  כי המטופל סובל מכאבי גב ומשום כך הוא  משתמש בקנאביס רפואי, אך בשל היותו אדם דתי, הוא נמנע מהשימוש בקנאביס מכניסת השבת.

רופאי בית החולים, בראשות הד"ר דברה ווסט, מנהלת המלר"ד, חקרו את הנושא וביקשו לבדוק האם יש קשר בין הופעת פרכוסים לבין הפסקת עישון קנאביס. עד כה, בספרות המקצועית נמצא קשר כזה רק בבעלי חיים ומעולם לא הייתה עדות להופעת פרכוסים בבני אדם מן הסיבה הזאת.

בעקבות זאת  המליצו רופאי בית החולים אסותא למטופל להמשיך לצרוך קנאביס רפואי גם בשבתות ולבדוק האם קיים קשר בין הדברים, אולם הוא סירב. בבית החולים לא הרימו ידיים והציעו למטופל  להמיר את עישון הקנאביס בשימוש בשמן קנאביס בשבתות, ולכך הוא הסכים. ואכן, מאז שהמטופל החל להשתמש בשמן קנאביס בשבתות, לפני חמישה חודשים, לא נרשמו עוד  פרכוסים והמטופל שב לשגרה.

ד"ר דברה ווסט מנהלת המלר"ד: "מדובר במקרה נדיר שלא תועד עד היום בספרות המדעית, בדבר הקשר בין אי צריכת קנאביס רפואי לבין הופעת פרכוסים בבני אדם. אני משוכנעת כי החשיבה של הצוות הרפואי – ובעיקר צוותי המלר"ד – מחוץ לקופסה והצורך למצוא הסבר לתופעה הם שהביאו לגילוי החשוב הזה".

מנהלת מלר"ד אסותא אשדוד, דברה ווסט
שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות