בריאות

טיפולים חדשים לדימום מוחי ביחידה ייעודית בשערי צדק

נחנכה יחידה לטיפול נמרץ נוירולוגי-נוירוכירורגי ייחודית שתשלב טיפול חדשני בקירור לטיפול בדימומים מוחיים

המרכז הרפואי שערי צדק הקים יחידה ראשונה מסוגה בארץ לטיפול נמרץ נוירולוגי-נוירוכירורגי משולב וכעת מערך המוח בשערי צדק ערוך לספק את מעטפת השירות הטובה ביותר לחולה הנוירולוגי – נוירוכירורגי. פתיחת היחידה החדשה לצד הרחבת שירות צנתורי המוח שתושלם בחודשים הקרובים מרחיבה את המעטפת הטיפולית בתחום.

דר' סטפן מאוסבך, מומחה לנוירולוגיה עם תת התמחות בגרמניה בט"נ נוירולוגי-נוירוכירורגי, מונה לניהול היחידה. מאוסבך, נשוי + 2, יליד גרמניה, סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת יוהנס גוטנברג במיינס ועלה לישראל בשנת 2013. "מטופלים עם רקע של אירוע מוחי, מחלת שריר, מחלה נוירו-אימונית ופרכוס דורשים בירור ומעקב נוירולוגי בשילוב טיפול אינטנסיבי בטיפול נמרץ. המקום האידיאלי עבורם הוא טיפול נמרץ נוירולוגי. מטופלים אחרי ניתוח מוח או עמוד שדרה, חבלת ראש, או דימום תוך גולגולתי שנגרם מסיבות שונות, חייבים מעקב בטיפול נמרץ נוירוכירורגיה. המרכז הרפואי שערי צדק הוא בית החולים הראשון בארץ שמציע את הגישה הטיפולית הזו בפתיחת היחידה החדשה והמתקדמת".

ד"ר מאוסבך מספר על הטכנולוגיות הצפויות לשנות את פני הטיפול במערך המוח ולהפחית אחוזי התמותה באופן משמעותי. "בקרוב נתחיל טיפול חדש למטופלים עם דימום מוחי משמעותי, הסובלים מהתכווצות פתאומית של כלי הדם ( ואזוספאזם ), אחד מגורמי התמותה המשמעותיים. הטיפול שקיים כיום הוא העלאת לחץ הדם על ידי תרופה, טיפול שמלווה בפגיעה אופציונאלית באברים אחרים. בגרמניה נצבר ניסיון בטיפול בקירור סיסטמי למניעת ואזוספאזם. ולראשונה בשערי צדק, נחל גם אנחנו בשיטה זו של קירור, שהוכחה כיעילה ביותר בעולם.

"טכנולוגיה נוספת שתצטרף למכלול הטיפולים במערך הוא ניטור ארוך של ואזוספזם. כל אלו משפרים משמעותית את אחוזי ההישרדות ויסייעו במתן טיפול מוביל בשבץ מוחי, חבלות ראש, בעיות נוירולוגיות ולאחר ניתוחי מוח".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות