בריאות

"חרף המצב בישראל – הסיכון באי חיסון ילדים בגילאים 12-16 הוא גדול מדי"

על רקע קולות הנשמעים בארץ להימנע מחיסון ילדים נגד קורונה, סגנית מנכ"ל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, ד"ר חגית סרבגיל ממן טוענת שהסיכון רב מכדי להתחבט

על רקע הדיונים בדבר נחיצות חיסון ילדים אומרת ד"ר חגית סרבגיל ממן סגנית מנכ"ל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד כי חיסון ילדים בגילאים 12-16 הוא עדיין כורח השעה.

סרבגיל ממן אמרה זאת על רקע הודעת משרד הבריאות בדבר הכוונה להתחיל לחסן ילדים בקרוב, ככל הנראה כבר בשבוע הבא. זאת לאחר שמנהל התרופות והמזון בארה"ב (FDA) אישר את החיסון של חברת פייזר לשימוש בילדים בגילאים האמורים.

אתמול (שלישי) התראיינה מנהלת היחידה למניעת זיהומים בשיבא באתר ynet ואמרה כי ישראל הגיעה לחסינות עדר מבלי לחסן ילדים, ולכן אין צורך לחסנם או לחייב הורים לחסנם.

ד"ר סרבגיל ממן: "ישנן שתי מטרות עיקריות לחיסון ילדים: האחת, הגעה למציאות של חיסון עדר, השנייה, למנוע מהם חולי קשה – כמו כל חיסון. לשמחת כולנו, ישראל ככל הנראה הגיעה לחיסון עדר, אך עובדה זו אין ביכולתה לערער את הצורך בחיסון ילדים על מנת להגן עליהם ולמנוע מהם מחלה חמורה.

"הקורונה היא מחלה מורכבת, שגבתה עד היום את חייהם של 7 ילדים בישראל ועוד רבים חלו באופן שמוגדר קשה וחלקם סובלים עד היום מתופעות לוואי לא פשוטות. הסיכון שבאי מתן חיסון לילדים בגילאים 12-16 גדול מדי על מנת להתחבט בו".

ד"ר חגית סרבגיל ממן, אסותא אשדוד
שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות