בריאות

הציבור עם הפצועים ממירון: יותר מאלפיים איש תרמו דם

הציבור לא נותר אדיש לאסון במירון, ורבים הגיעו לתרום דם. התרמות הדם ימשיכו בימים הקרובים, מוזמנים להגיע ולסייע לפצועים מהאירוע הקשה

נוכח האסון הטרגי בהילולת מירון, אשר גבה 45 קורבנות לצד למעלה מ-120 פצועים, בסוף השבוע ערך מגן דוד אדום אירועי התרמות דם ברחבי הארץ, במטרה לסייע לפצועים. הציבור הרחב התגייס ופקד בהמוניו את תחנות מד"א השונות ובסוף יום ההתרמה המיוחד נתרמו 2,208 מנות דם מצילות חיים. 

 במגן דוד אדום מבקשים להודות לציבור על היענות נרחבת ומרגשת, בתוך שעות בודדות בלבד, ומזכירים כי מנות הדם אשר נאספו מיועדות להצלת חייהם של הפצועים באסון ההילולה במירון ולחולים ופצועים נוספים שמאושפזים בבתי חולים ברחבי הארץ. בין התורמים הרבים שהגיעו היה גם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, אשר התייצב ביום שישי אחה"צ בנקודת ההתרמה של מגן דוד אדום בבית החולים שערי צדק בירושלים.

 כל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים שזקוקים לדם. תוקף מנת דם הוא 35 יום בלבד ועל כן בשרותי הדם של מד"א מבקשים מהציבור להמשיך ולבוא לתרום דם במהלך השבועות הבאים.

 פרטים על מקומות ההתרמה בטלפון 03-9101101

או באתר מד"א: http://www.mdais.org/dam

המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 30 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-9101101.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות