בריאות

מאות מנות דם נתרמו למען איציק סעידיאן

מד"א והמרכז הרפואי שיבא, בו מאושפז סעידיאן מאז הצית את עצמו, ערכו יום התרמת מנות דם מיוחד
יום התרמת הדם בשיבא. צילום: באדיבות מד"א יום התרמת הדם בשיבא. צילום: באדיבות מד"א

שירותי הדם של מגן דוד אדום ובנק הדם של המרכז הרפואי שיבא בתל השומר קיימו אתמול (ד') מבצע תרומת דם מיוחד במסגרתו הותרמו מאות מנות דם מצילות חיים

בימים אלו של מחסור חמור בדם, ובעיקר מסוג O, קיים קושי משמעותי באספקת הדם לבתי החולים שיכול להביא לפגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת, לדחיית ניתוחים ולעמידה במוכנות למצבי חירום.

על מנת לענות על צרכי מערכת הבריאות נדרשים שירותי הדם של מד"א להתרים בכל יום כ-1,000 מנות דם ובעקבות הקושי המשמעותי לגייס את כמות הדם הנדרשת והירידה במלאי הדם, יזמו את מבצע ההתרמה המיוחד למען איציק סעידיאן אשר במהלכו הותרמו כ-500 מנות דם שיסייעו להציל את חייהם של כ-1,500 חולים ופצועים.

מבצע התרמת הדם המשותף של שרותי הדם של מד"א ובנק הדם של המרכז הרפואי שיבא בתל השומר נערך בלובי מגדל האשפוז בבית החולים החל מהבוקר ועד לשעות הערב המאוחרות ובמסגרתו הותרמו כאמור כ- 500 מנות דם.

ליאור אלטמן, מנהל מערך ההתרמות הדם הארצי במד"א: "לדם אין תחליף וכל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים. אנו מודים למאות התורמים שהגיעו והתגייסו למטרה החשובה. אנו קוראים לציבור הרחב להמשיך ולהגיע לנקודות ההתרמה של מד"א הפרוסות ברחבי הארץ ולתרום דם. זו תרומה חשובה ומצילת חיים".

המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 30 אנשים) בשכונות המגורים ובמקומות העבודה יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 03-9101101.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות