גלריית הבושה: 10 הח”כיות שהצביעו בעד אנסים

ואלה שמות: 10 הח"כיות שבגדו בציבור, כשהצביעו נגד הצעד החשוב במאבק עבור נפגעות עבירות מין. נגד חוק שאמור לסייע בתפיסת עבריינים. כי ביבי אמר
מירי רגב
מירי רגב מצביעה. הפעם זה היה לטובתם של האנסים | צילום: פלאש 90

יש דברים ברורים מאליהם, שלא אמור להיות עליהם ויכוח. נושאים שלא חל עליהם העיקרון לפיו יש מקום לדעות שונות. “רצח רבין בעד ונגד”, למשל. “גזענות – נקודות לזכותה”, גם לא. “אלימות נגד נשים – למה זה רע בעצם?”. לא כותרות שהייתם מצפים להיתקל בהן. כן, יש דברים שהם שחור-לבן.

כזה הוא החוק שעלה להצבעה אתמול בכנסת: חוק שמטרתו לבטל את מגבלת הזמן על שמירת דגימות מקורבנות עבירות מין, כדי לאפשר בסיס לתשתית ראייתית. זאת בניגוד למצב הקיים היום, לפיו הדגימות נשמרות במכון לרפואה משפטית, לשלושה חודשים בלבד, ואז מושלכות. פרק זמן בלתי סביר כמובן, בהתחשב בזמן הנדרש להגשת תלונה על פגיעה מינית, להגשת כתבי אישום ולהשלמת חקירה בנושא.

הצעת החוק החדשה, שהובילה חברת הכנסת מירב בן-ארי מיש עתיד, ושמאחוריה עומדת יעל שרר, מקימת הלובי למלחמה באלימות מינית, היא צעד חשוב במאבק עבור נפגעות ונפגעי עבירות מין. הצעת חוק מהמוסריות והברורות מאליהן. מהסוג שאין בר-דעת שיחלוק על צדקתה וחשיבותה. מהסוג שלא ברור איך לא העלו אותה קודם. מהסוג, שכאמור, אין עליהן באמת ויכוח.

ובכל זאת, 51 חברי כנסת הצביעו נגדה.

ובהם – 10 נשים.

10 חברות כנסת, שבחרו בחירה שאין עליה מחילה. בחירה שלא יוכלו להצדיק. בחירה, שלו היתה מצליחה לחבל באמת באותה הצעת חוק (שעברה, למרות הצבעתן), היתה גורמת נזק אמיתי לכל אישה או נערה, שעוברת תקיפה מינית. 10 חברות כנסת שהצביעו נגד צעד חשוב במאבק עבור נפגעות ונפגעי עבירות מין. נגד חוק שאמור לסייע בתפיסת עברייני מין. שהצביעו, הלכה למעשה, בעד אנסים.

10 חברות כנסת, שבחרו בחירה שאין שום נימוק אמיתי וענייני שעומד מאחוריה, מלבד ציות עיוור לחבר הכנסת נתניהו, שמחייב את כל חברי האופוזיציה להצביע נגד כל נושא שמעלה הקואליציה. 10 חברות כנסת ששמו פוליטיקה קטנה, לפני טובת הציבור. 10 חברות כנסת, שקנו את הסיפור, שתחת תפקיד האופוזיציה “לפקח על פעילות הממשלה”, עליהן לחבל בכל עשייה טובה וראוייה. שהכל מתועל למטרה אחת ויחידה – החזרתו של המנהיג שלהן לשלטון.

ואלו חברות הכנסת, שאת שמן עלינו לזכור:

קרן ברק, מאי גולן, גילה גמליאל, גלית דיסטל אטבריאן, מיכל וולדיגר, אורלי לוי אבקסיס, אורית סטרוק, אתי עטיה, מירי רגב, קטי שטרית

 

באתר הכנסת מוגדר ש”חברי הכנסת מייצגים מגוון רחב של עמדות ודעות בנושאים מדיניים, כלכליים, חברתיים ואחרים. עמדות ודעות אלה באות לידי ביטוי בדיוני המליאה והוועדות ובהחלטותיה” הייתי שמחה לדעת מהן העמדות והעקרונות שהובילו את אותן חברות כנסת, כשהצביעו כפי שהצביעו.

על שמן של אלה להתנוסס לדיראון עולם, ברשימה השחורה של נבחרי ציבור, שבגדו בציבור.

עוד על קרן ברק – לוביסטית שנשארה לוביסטית

אתר zets.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר red@zets.co.il
גלריית הבושה: 10 הח"כיות שהצביעו בעד אנסים גלריית הבושה: 10 הח"כיות שהצביעו בעד אנסים
נגישות