“המנוח הגיע עם סכין, החשוד רק התגונן”

עו"ד תמי אולמן, פרקליטתו של הקטין החשוד בדקירתו למוות של שמעון אלוש ביישוב שלומי, טוענת כי מרשה יצא עם הסכין מהבית רק כדי להגן על עצמו

מדינת ישראל מלאה במעשי אלימות על בסיס יום יומי, אך יש כאלה שעוברים את הרף, מבדלים את עצמם מהאחרים והופכים למקרי בוחן. של טיפול המשטרה, ושאר הרשויות, כדי לנסות ולמנוע טרגדיות כאלו בעתיד. דקירתו למוות של שמעון אלוש בשבוע שעבר במעלות על ידי קטין בן 15, הוא בדיוק אותם מקרים שהם הרבה מעבר לטיפול המשטרה.

כיצד ייתכן שנער בן 15 יוצא מביתו עם סכין ודוקר צעיר אחר, על רקע מאבק על ליבה של בחורה? בפודקאסט השבועי שלהם “קצה חוט”, שוחח מאור צור וברהנו טגניה עם עו”ד תמי אולמן, המייצגת את החשוד ברצח.

“כרגע אין שום דבר כי הכל בחקירה והחקירה הפכה ללא גלויה”, היא אמרה בפתח דבריה, “כלומר החוקרים לא מספרים איזה ראיות יש להם ביד אבל ממה שאנחנו יודעים עד עכשיו זה שהמנוח הגיע לכוון ביתו של החשוד, אותו אני מייצגת יחד עם עו”ד אביעד חייט, ובאותו זמן אותו חשוד ניסה לתקוף את מרשנו הצעיר בן ה-15 על רקע ליבה של בחורה, כאשר הקטין שאנחנו מייצגים ניסה בזמנו להתחיל עם אותה בחורה שהייתה חברה של המנוח, אבל הוא לא ידע מכך. הוא ניסה בתמימותו הרבה להתחיל איתה ואז גילה שעשה את טעות חייו. המנוח הגיע עם סכין וניסה לדקור אותו והחשוד שלנו התגונן. הוא לא לקח את הסכין מהיד, הייתה לו סכין משלו ובעקבותה ביצע דקירה דבריו לפי דבריו”.

צור: “כלומר רוב הסיכויים ששניהם יצאו מהבית עם סכין”.

עו”ד אולמן: “נכון”.

צור: “איך שני ילדים מגיעים למצב שהם לוקחים סכינים ויוצאים אחד לכיוון השני איתו. איך את מסבירה את זה?”.

עו”ד אולמן: “אני חושבת שהחברה הפכה לאלימה מאוד מה עוד שהילדים כרגע לא בבית הספר, אין מי שישגיח, אין סמכות, אין גבולות. הדיון הוארך ולמעשה כרגע הדיון הוא בדלתיים סגורות מכוון שהחשוד קטין וכוון שהחקירה כרגע איננה גלויה אנחנו אפילו לא יודעים אם היו פרטים באירוע, אם זה נכון שהמתלונן היה עם סכין, איפה הסכין היה. מגששים באפילה”.

טגניה: “לחשוד היה עבר פלילי?”.

עו”ד אולמן: “לא. כרגע מרשי מאושפז בבית חולים פסיכיאטרי כדי לבחון את כשרותו לעמוד לדין”.

צור: “היה מעורב אלכוהול”.

עו”ד אולמן: “לא, לא שאנחנו יודעים”.

צור: “מבחינת לקח אם אני רוצה לדעת איך מונעים את הדבר הבא, איך אני עושה את זה? כי בסופו של דבר הם יצאו מהבית עם סכין”.

עו”ד אולמן: “רק בעזרת חינוך. מאוד חשוב לעבור בבתי הספר, ולתת הרצאות – גם שוטרים, גם עורכי דין וגם פרקליטות” .

צור: “בכל מקרה מרשך עדיין יצא עם סכין. מי שיוצא עם סכין מהבית זה אומר שהוא מתכוון לעשות משהו”.

עו”ד אולמן: “כן ולא. כאשר הוא מבין שהמנוח מגיע לכאורה עם סכין אז גם הוא חשב שיצטרך להראות את הסכין שלו”.

אתר zets.co.il עושה כל מאמץ לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו. אולם לעיתים התמונות והסרטונים מופצים ברחבי הרשת ולא מתאפשרת הגעה למקור החומר הויזאולי, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר red@zets.co.il
"המנוח הגיע עם סכין, החשוד רק התגונן" "המנוח הגיע עם סכין, החשוד רק התגונן"
נגישות