עו"ד טל פינק

עו"ד טל פינק

"אני אוהבת לעזור לאנשים לפתוח דף חדש"

עו"ד טל פינק

"אני אוהבת לעזור לאנשים לפתוח דף חדש"

talfs.law@gmail.com

מילדת פרסומות למומחית בחדלות פירעון

משרדה מתמחה בתחום פשיטות הרגל, חדלות פירעון, דיני משפחה ומשפט אזרחי ועו"ד טל פינק מתייחסת לעבודתה כאל שליחות: "המטרה שלי היא לעזור לאנשים לשקם את חייהם"

הפעם הראשונה שבה אמרו לטל פינק שהיא צריכה להיות עורכת דין הייתה בזמן שירותה הצבאי, כשנאלצה להגיש קבילה כנגד מי שהיה הבוס שלה. פינק לקחת לתשומת ליבה את ההמלצה, וכשהשתחררה מהצבא פנתה ללימודי משפטים ומנהל עסקים במרכז הבינתחומי. היא גילתה משיכה לתחום החברתי ורצון לסייע לאנשים הנמצאים במצבי מצוקה, וכבר כסטודנטית התנדבה בתנועה למלחמה בעוני ("הל"ב במשפט"). בהמשך התנדבה בעמותת "ידיד" לתמיכה ולהעצמת השכבות החלשות בחברה הישראלית.

בשנת 2005 הוסמכה כעורכת דין, והיא עובדת כעצמאית משנת 2011 תוך התמחות בתחום פשיטות הרגל, המעמד האישי, המשפט האזרחי וההוצאה לפועל. "אחת הסיבות שאני אוהבת כל כך את תחום פשיטות הרגל", היא מספרת, "היא שיש לי את האפשרות לעזור לאנשים לפתוח דף חדש. המטרה שלי היא לעזור לאנשים לשקם את חייהם, ולכן אני משתדלת להיות 'נודניקית' ולא לוותר ללקוחות בנושאים כמו דוחות ותשלומים."

עו"ד פינק משמשת גם כמרצה בקורסים לעורכי דין מטעם "פרקטיקל לואו" בתחום חדלות פרעון, כיועצת משפטית של הוועדה הפסיכו־גריאטרית בעיריית יהוד ומעבירה הרצאות בנושאים כמו ייפויי כוח מתמשכים ומניעת ניצול קשישים.

"אחד מסיפורי ההצלחה שאני זוכרת הוא של ע', בחור בן 25 שהגיע אליי לייצוג בתהליך של פשיטת רגל", משחזרת עו"ד פינק. "הבחור, שהיה בעברו מכור לסמים, היה נקי תקופה קצרה מאוד. הוא מעולם לא עבד בעבודה מסודרת, גר ברחובות וצבר חובות של כ־200 אלף שקל על אף גילו הצעיר. טיפלתי בתיק שלו ואחרי כשנה וחצי הוא קיבל הפטר – מחיקת חובות בפשיטת רגל כנגד תשלום של כ־15 אלף שקל בלבד. ממש בתחילת ההליך הבחור התחיל לעבוד, לראשונה בחייו, בעבודה מסודרת, עבר להתגורר בדירה שכורה, התפרנס בכבוד ושיקם את עצמו. כיום, שנתיים לאחר התהליך, הבחור נקי מסמים, מתמיד בעבודתו ונמצא בזוגיות טובה".

לצד ההצלחות, נאלצת עו"ד פינק להתמודד גם עם רגעים לא פשוטים. "כחלק מתהליך פשיטת הרגל", היא אומרת, "החייבים נדרשים להקפיד על תשלום חודשי ולהגיש פעם בחודשיים דוחות הכנסות והוצאות. חייב שלא מגיש דוחות או לא מבצע תשלומים חודשיים – מסתכן בביטול ההליך. אם אני לא מצליחה 'לנדנד' ללקוחות והם לא משלמים בזמן או לא מגישים דוחות, ההליך מתבטל. מבחינתי זה כשלון".

שחקנית קולנוע וכוכבת טניס

עו"ד טל פינק (41) נולדה וגדלה בהרצליה. כילדה השתתפה בכמה פרסומות ואפילו הופיעה על קרטוני משקאות החלב של "מחלבות רמת הגולן". היא השתתפה גם בפרסומת של 'רהיטי ברג' שהוקרנה בקולנוע לפני הצגת הסרט, ובאחד הימים כשהלכה עם אחיה לקולנוע, מישהו זיהה אותה והיא ברחה מהאולם.

"בגיל תשע שיחקתי בסרט צרפתי", נזכרת עו"ד פינק. "הצילומים נמשכו שלושה ימים, משש בבוקר ועד עשר בלילה וכל הזמן הייתי עם 'קוקו' מתוח כזה, עד היום אני זוכרת את הכאב בראש. באותו רגע החלטתי שמיציתי את התחום".

בצעירותה שיחקה טל טניס ואפילו השתתפה בתחרויות בחו"ל. "אני זוכרת שניצחתי באחת התחרויות הגדולות בהולנד ומצאתי את עצמי נואמת באנגלית מול איצטדיון שלם. כל מה שיכולתי לחשוב עליו הוא איך אני סוחבת לישראל את גוש הגבינה הענק שקיבלתי כחלק מהפרס", היא מספרת.

כיום היא מתגוררת בפתח תקווה. יחד עם שני ילדיה – עידן בן ה־12 ומאיה בת ה־8. על תחום הספורט היא לא מוותרת, ומשחקת ב"מאמאנט" – ליגת האימהות בכדורשת, מטעם בית הספר היסודי חיים חפר בעיר.

מה תייעצי לסטודנטית שפונה ללימודי משפטים?

"תיהני מהאווירה בלימודים, תכירי חברים, תבלי, אל תילחצי. אין שום קשר בין הלימודים לבין הפרקטיקה שלאחר מכן|

ומה תאמרי לבוגרת הפקולטה?

"תתמקדי בתחום המשפטי שמעניין אותך, שמזיז לך משהו בבטן".

talfs.law@gmail.com
נגישות