פלילי

אנס אחד ביום: אחמד בני ג'אבר – אונס והשפלה בגן העיר

אונס גן העיר אחמד בני ג'אבר, האנס מגן העיר

הם טורפים, הם מסוכנים, ואנחנו לא ניתן להם להישכח. האנסים המורשעים הללו, גם אם יושבים כרגע בכלא, מחכים לרגע שבו יוכלו שוב להסתובב חופשיים בלי שאף אחד ידע או יכיר במסוכנות שלהם. המשטרה אולי מפקחת, אבל לפעמים אפילו השכנים הקרובים לא יודעים מי הוא הדייר החדש. בשביל זה אנחנו פה, עם הרשימה השחורה של האנסים. נפרסם כל יום שם אחר ואת הסיפור שמאחורי הרשעתו, ונרכז את כולם במקום אחד כדי שלא ישכחו אף פעם מי הם אותם אנשים שפירקו לרסיסים חיים של כל כך הרבה נשים.

שם: אחמד בני ג'אבר, תושב שכם, בן 21 בעת הרשעתו

במה הורשע: שורה ארוכה של עבירות אונס תוך התעללות, מעשי סדום וניסיון לאונס

תאריך הרשעה: 06/03/13

מה הוא עשה: ג'אבר תקף זוג תיכוניסטים בחניון גן-העיר בתל אביב. על פי המתואר, הוא עקב אחר הצעירים עד שהגיעו לחניון ונכנסו לתא השירותים במקום. הוא איים עליהם, תקף אותם מינית והתעלל בהם במשך כשעתיים.

ג'אבר איים על הזוג בסכין וכפה על הצעיר לקיים יחסי מין עם הצעירה. השניים קיימו יחסי מין ולאחר מכן הוא אנס את הצעירה, תוך שהוא מאיים על הצעיר. התיאורים בגזר הדין קשים ביותר וכוללים את פרטי האונס הממושך, ואת איומיו החוזרים ונשנים של ג'אבר כי יפגע בבני הזוג אם לא ייענו לדרישותיו.

העונש שקיבל: 30 שנות מאסר + פיצוי המתלוננת ובן זוגה בסכום של 258 אלף שקל כל אחד.

שנה לאחר מכן, בערעור של ג'באר לבית המשפט העליון על גזר הדין, החליטו השופטים להפחית עונשו בחמש שנים, לאחר שקבעו כי העונש המקורי חרג מהמקובל ממקרים דומים.

ציטוט שופט/ת:

  • "מעשי הנאשם נושאים מאפיין סדיסטי מחמיר שלא מצאנו לו אח ורע בפסיקה – שימוש בנפגעי העבירה עצמם לביצוע עבירות מין זה בזה… לא נרחיק לכת אם נאמר שמדובר באירוע המעורר בעתה ופלצות. מסכת מתמשכת ובלתי פוסקת של עבירות מין קשות וחמורות".
  • "ערכים חברתיים נרמסו על ידי הנאשם. מעשיו היוו פגיעה אנושה בערכי כבוד האדם. מדובר במעשים מתועבים ובזויים. לא נחשפנו למסכת מעשים כה אכזרית, היא חריגה בכל ממד. המקרה שלנו מופלג בחומרתו… רמת האכזריות וההתעללות עומדת על המדרג העליון ביותר. מעשיו לוו בהתעללות, ביזוי והשפלה… הנאשם לא גילה ולו קורטוב חמלה או זיק של צלם אנוש, ולא שעה לתחינתם של המתלוננים ולא לתחנוניהם כי יחדל ממעשיו".
  • "ההשפלה הכרוכה בהפיכתו של אדם לעושה דברו של אחר, לביצוע מעשים פוגעניים נגד יקיריו, בבחינת כלי לסיפוק יצריו של אותו זר, או משל היה בובה תלויה על חוט, נטולת נשמה, שאותה מפעיל הנאשם לצרכיו המיניים הסוטים, אינה יכולה לקבל ביטוי במלים. מדובר במעשה שרמת האכזריות וההתעללות של הנאשם בקורבנותיו תוך רמיסת כבודם עומדת על המדרג העליון ביותר".
שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות