משפטי

אישום: בנו של עבריין סמים שמת בכלא בפרו איים על תנ"צ גיא ניר

גיא ניר תנ"צ גיא ניר

אומרים שהתפוח לא נופל רחוק מהעץ, וכנראה שהמשפט הזה נכון בחלקים מסוימים גם לגבי משפחות של עבריינים. לבית משפט השלום בתל אביב, הוגש כתב אישום נגד אליאב מועלם, בן 32 משוהם, בנו של צחי מועלם ז"ל שריצה בפרו עונש מאסר בגין סחר בסמים ומת בחודש יוני האחרון בכלא. מועלם הבן נאשם בכך שאיים, הטריד ופגע בפרטיות של תנ"צ גיא ניר, שהיה מעורב בהליך הסגרתו של מועלם האב לפרו.

תנ"צ גיא ניר, כיהן כראש חטיבת המודיעין באגף החקירות והמודיעין, שימש בין השנים 2002-2007 נציג משטרת ישראל באמריקה הלטינית. במסגרת תפקידו היה מעורב בהליך הסגרתו של צחי מועלם ז"ל לפרו, שם הוא נידון ל-20 שנות מאסר ומת בכלא לאחר שנדבק בנגיף הקורונה.

על פי כתב האישום, הקים בשנת 2016, מועלם הבן פרופיל פייסבוק פיקטיבי בשם "moshe choen״. תוך שימוש בפרופיל הפיקטיבי שיצר, איים על תנ"צ ניר בפגיעה שלא כדין בגופו ובשמו הטוב וכן פגע בפרטיות שלו.

בין השאר שלח לפני כשלוש שנים מסרונים למתלונן באמצעות המסנג׳ר בזו הלשון: "אתה בטח חושב שאתה גברי אה יא חתיכת בן ז*** סמרטוט! תהיה בטוח שאני שמתי לי למטרה לז*** אותך (בדרכים חוקיות כמובן) אבל אני אותך יז***… אתה יכול להיות סמוך ובטוח שאני אדפוק אותך".

בהמשך מועלם התייחס בהודעות לבתו של ניר, והוסיף איומים על ניר עצמו.

מועלם שלח הודעות גם לאשתו של תנ"צ ניר וכן לחברה של בנו. בכתב האישום נכתב כי "במעשיו המתוארים לעיל איים הנאשם על המתלונן שלא כדין בפגיעה בגופו ובשמו הטוב שלו או של אדם אחר, בכוונה להפחיד את המתלונן או להקניטו, השתמש במיתקן בזק באופן שיש בו כדי לפגוע, להפחיד, להטריד, ליצור חרדה או להרגיז שלא כדין, את המתלונן ובני משפחתו וכן פגע בפרטיות המתלונן ובני משפחתו על דרך של הטרדה אחרת".

ניר, פרש בתחילת 2021 מהמשטרה בדרגת תנ"צ, לאחר שנים שבהן עמד במרכזה של פרשה שהסעירה את שומרי החוק. ניר הוצא לחופשה כפויה ב-2015 על ידי המפכ"ל דאז, רוני אלשיך, בחשד לעבירות משמעת מצדו ומצד פקודתו, רב פקד צ'. באישום שהוגש נגדם נטען כי ניר שהה מסר רב של פעמים בביתה של צ' וכי שהשניים לא העבירו כרטיס נוכחות. שש שנים כאמור לקח למשטרה לרדת מהקצין, שבתמורה הסכים לעזוב את המשטרה.

לפחות במי שאיים עליו לקח להם הרבה פחות לטפל ולהגיש כתב אישום.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות