משפטי

בוטל רישיונו של רופא ילדים לאחר שהורשע בביצוע עבירות מין בנערים

רופא, אילוסטרציה רופא, אילוסטרציה

משרד הבריאות  ביטל לצמיתות את רישיונו של רופא הילדים, ד"ר מאיר למפיט, לאחר שהורשע במעשה סדום וגרם מעשה סדום בנערים בני 15, שלאחד מהם הוא שילם מאות שקלים עבור שירותי המין.

הפרשה הראשונה היתה בסוף שנת 2016 כאשר ד"ר למפיט יצר קשר עם נער בן 15  באמצעות אתר אינטרנט המיועד להיכרויות, ולאחר מכן החל לשוחח עמו באמצעות הווטסאפ.

בהמשך ההיכרות, נפגשו השניים בביתו של הרופא לצורך קיום מגע מיני, שם ביצע בו מעשה סדום, וגרם לקטין לבצע בו מעשה סדום, כל זאת, ביודעו שהנער הוא בן 15.

בפרשה השנייה היה מעורב נער כבן 15, שפרסם באתר האינטרנט המיועד להיכרויות הצעה למתן שירותי מין תמורת תשלום. הרופא יצר עימו קשר באמצעות היישומון ווטסאפ. השניים סיכמו ביניהם להיפגש בביתו של הרופא לצורך מתן שירותי מין. באחת השיחות, הנער אמר לרופא כי טרם מלאו לו 17 שנים, למרות זאת השניים נפגשו וקיימו יחסי מין אוראליים. בסיום המפגש, שילם הרופא לנער סכום של 500 שקלים בעבור שרותיו המיניים.

בגין מעשיו אלה, הוגש נגד ד"ר למפיט, כתב אישום לבית משפט השלום בת"א יפו והוא הודה והורשע על סמך הודאתו, ובית המשפט גזר עליו את העונשים הבאים: 12 חדשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס כספי בסך 2,000 שקלים ותשלום פיצויים לכל אחד מהקטינים, בסך 7,500 שקלים.

בעקבות הרשעתו במעשים שיוחסו לו והעונשים שנגזרו עליו, הגיש המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, קובלנה על כך שגילה התנהגות שאינה הולמת רופא מורשה והורשע בעבירה פלילית, בכך ש"יצר קשר עם קטינים, ביצע בהם מעשי סדום במספר מקרים וכן גרם למעשי סדום, וכמו כן קיבל שירותי מין מקטין תמורת תשלום".

השופט (בדימוס) אמנון סטרשנוב, שאליו הואצלו סמכויות שר הבריאות, עיין בדו"ח ועדת המשמעת שדנה בעניין הקובלנה ולאור מסקנותיה והמלצותיה, החליט לאמצן – וקבע כי יש לבטל את רישיונו של ד"ר מאיר למפיט, מלעסוק ברפואה – לצמיתות.

"מעשיו של הנקבל בקיום יחסי מין עם קטינים, גם אם ללא כפייה, הינם חמורים, פוגעניים ונפשעים, אשר אין להכיר בהם בחברה בת תרבות. הנקבל ניצל את מעמדו וגילו המבוגר על מנת לבצע עבירות מין קשות בקטינים בני 15 ו-17, כל זאת על מנת לספק את יצריו המיניים החולניים. משנה חומרה, בעיניי, יש ליחס לעובדה שהנאשם הינו רופא ילדים במקצועו, אם כי העבירות לא בוצעו כלפי מטופלים שלו או במסגרת עבודתו הרפואית", נכתב על ידי השופט סטרשנוב בהחלטתו.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות