משפטי

מי ילד של אבא? תרגיל ההשהיה של יאיר נתניהו הצליח (זמנית)

יאיר נתניהו בבית המשפט יאיר נתניהו בבית המשפט

תרגיל ההשהיה של יאיר נתניהו נושא פירות. זה אולי לא יעזור לו לשרוד את תביעת הדיבה של דנה כשדי על 500 אלף שקלים בעקבות ציוצים שייחסו לה רומן עם בני גנץ בבחירות מרץ 2020, אבל כשמונה חודשים לאחר שהוגשה התביעה, היא חזרה היום שלושה צעדים אחורה באדיבותו של השופט רונן פלג מבית משפט השלום בכפר סבא.

כמו במקרה של עורך וואלה לשעבר, אבי אלקלעי, שתובע ממנו 250 אלף שקלים על הכפשות אחרות לכאורה, גם הפעם השתמש נתניהו ג'וניור בתירוץ "לא קיבלתי את כתב התביעה" כטיעון מדוע לא הגיש כתב הגנה. ביודעו כי מערכת המשפט תעשה הכל כדי לא להעניק פסק דין ללא הגנה, הוא המתין בסבלנות עד שנפסקו לכשדי הפיצויים המלאים, ואז הגיש בקשה לביטול פסק הדין.

השופט פלג אמנם חייב את נתניהו לשלם לכשדי 4,500 שקלים הוצאות, אך החליט כצפוי כי פסק הדין נגדו יבוטל.

תביעת הדיבה הוגשה באוגוסט 2020 על עבירות של חוק איסור לשון הרע, חוק הגנת הפרטיות והחוק למניעת הטרדה מינית. התביעה ייחסה לו פרסומים ברשת ה- "טוויטר", הכוללים תמונות תמימות של המשיבה, בהקשר המציג אותה בתור מי שניהלה מערכת יחסים אינטימית עם מר בני גנץ, יריבו הפוליטי של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שהוא גם אביו של המבקש. כשדי שללה בתוקף את הרמיזות בפרסומים של המבקש וטענה לפגיעה קשה בשמה הטוב.

לאחר שנתניהו לא הגיש כתב הגנה, הוחלט לחייב אותו במעמד צד אחד במלוא סכום התביעה, לאחר שכשדי הציגה לבית המשפט את שני המסמכים שהם תשובה לשאילתא ממאגרי הנתונים של משרד הפנים, שלפיה כתובת המגורים הרשומה של נתניהו היא ברחוב בלפור בירושלים ואישור מסירה של דבר דואר רשום, שלפיו ביום 12/10/20 דבר הדואר המיועד אליו בכתובת ברח' סמולנסקין 9 / בלפור 1 בירושלים, נמסר "לידי נציג המקבל דברי דואר במרוכז".

נתניהו הגיש בקשה לבטל את פסק הדין וכאמור השופט פלג קיבל את בקשתו אך דחה את הטענה כי יש לבטל את פסק הדין מתוך חובת הצדק.

"המבקש הוא כאמור בנו של ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו, ומתגורר כפי הנראה במעון הרשמי של ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. המבקש בחר לרשום במשרד הפנים את כתובתו לפי כתובת המעון הרשמי וההשלכות של בחירה זו חלות עליו", כתב בהחלטתו, "ב"כ המשיבה המציא את כתב התביעה באמצעות דואר ישראל למענו של המבקש. דבר הדואר התקבל בידי נציג מעון ראש הממשלה ודי בכך כדי ליצור המצאה כדין. למעלה מן הנדרש, לא מצאתי שהבקשה כוללת מענה לשאלה מה עלה בגורלו של דבר הדואר המסוים, להבדיל מהאמירה הכללית, שרוב דברי הדואר המיועדים לבני משפחתו של ראש הממשלה אינם מגיעים ליעדם".

למרות זאת השופט פלג, לאחר ששקל את מכלול הנסיבות, החליט כאמור לבטל את פסק הדין ולהורות לנתניהו לשלם לה הוצאות 4,500 שקלים. "סבורני שיש להעדיף את זכותו של המבקש לנהל את הגנתו ולקבל את יומו בבית המשפט, כפוף להטלת הוצאות, אשר תבטא את מחדלו באי הגשת כתב הגנה במועד ואת העיכוב שנגרם בעטיו".

עכשיו נקווה להבין מכתב ההגנה האם הנתבע הסדרתי יביא ביסוס לטענות שלו או ששוב יספר על רדיפת השמאל ובתי המשפט, כפי שעשה השבוע בדיון בתביעות ההדדיות שהוא מנהל עם ארגון מולד.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות