משפטי

מסעדות, פדופיל ונאצים: כשיאיר התחיל לדבר (בבית המשפט)

יאיר נתניהו יוסי כהן יאיר נתניהו, מאחורי עו"ד יוסי כהן, היום בדיון בביהמ"ש

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגיע לדיון בבית משפט השלום בת"א בתיק תביעת הדיבה ההדדית בינו לבין מכון מולד.

בעדותו העלה נתניהו ג'וניור כי "המדינה מעולם לא שילמה כשאכלתי במסעדה".בשלב מסוים כבר לא התאפק ופלט:  "אף פעם לא היה לי רכב ממוג, יש לי בדיוק אותו רכב שיש לפדופיל אהוד ברק". כשהשופטת עצרה אותו ואמרה: "מספיק",  השיב לה נתניהו בצורה אופיינית ש"מותר לי לענות מה שבא לי".

תביעת הדיבה ההדדית מתנהלת כשלוש וחצי שנים, אך רק כעת הגיעה לשלב ההוכחות. הסיפור הזה החל כשהמכון העלה פוסט תחת הכותרת 'חמישה דברים שלא ידעתם על יורש העצר יאיר נתניהו', בו בין היתר נכתב שהבן של ראש הממשלה חי על חשבון משלם המיסים ואינו עובד לפרנסתו, יאיר נתניהו כינה אותם "עמוד מטונף שממומן על ידי ארגון אנטי ציוני".

בתגובה, באוגוסט 2017, הגיש מכון מולד תביעה נגד נתניהו, ובהמשך הגיש בנו של רה"מ תביעה נגדית נגד המכון עקב "השנאה העזה והיוקדת של הארגון והניסיון לפגוע ולהשפיל בכל מחיר."

מנכ"לית המכון, ליאת שלזינגר, שהעידה גם היא היום, סיפרה כי המכון לא קיבל כספים מהקרן החדשה. יחד עם זאת שלזינגר הודתה כי הקרן קיבלה בעבר כספים מג'ורג' סורוס. עו"ד יוסי כהן, סנגורו של יאיר נתניהו, תקף: "ג'ורג' סורוס הוא עוכר ישראל שקורא להשמדת ישראל, אין לך מה לקבל ממנו כספים." כהן הוסיף כי "אתם חלק מרשת של ארגוני שמאל שמטרתם הפלת שלטון הימין והחזרת שלטון שמאל".

שלזינגר טענה שלא כך פני הדברים.

עו"ד גלעד שר המייצג את מכון מולד שאל את יאיר נתניהו על סידורי האבטחה של ילדי ראש הממשלה ונענה: "אני מתנגד, כל עניין האבטחה אינו עניינה של התקשורת ולא צריך לדבר עליו כאן". על השאלה האם ההוצאות של בנו של ראש הממשלה הם על חשבון הציבור, ענה נתניהו כמו שהוא יודע: "בדיוק כמו אולמרט וברק הפדופיל".

עו"ד כהן טען במהלך העדות של נתניהו כי חלק מהשאלות של הצד השני נועדו לתקשורת. נתניהו טען שהאבטחה שלו "מחויבת על פי החלטת ועדת צ'חנובר, בדיוק כמו שהפדופיל ברק מאובטח". הוא גם תיאר את טיב יחסיו עם ג'יימס פאקר. בעדותו הבוטה והתקיפה הוסיף נתניהו: "אני לא נבחר ציבור ואני לא חייב דבר לציבור. אני אדם פרטי שמביע את דעתו ברשתות החברתיות בהתאם לחופש הביטוי עד שאתם תעלו לשלטון ותאסרו את זה".

על עיתון הארץ אמר נתניהו: "עיתון בבעלות נאצית של אוליגרך שמבוקש על רצח", ועל עמוד הפייסבוק "שישים ואחת" אמר נתניהו: "העמוד הארסי והאלים של שישים ואחת קפץ לי על המיליון כסף שאתם מקבלים מהנאצים וראיתי איזה ארגון אנטי ציוני בלי קשר לכתבה ספציפית".

הדיון התלהט בשלב מסוים כשעו"ד כהן העיר לנציג מולד שצחק בקהל ואותו נציג ענה: "צחקתי ממצבו הנפשי הרעוע של העד". נתניהו הגיב לו: "מגעיל ושמן זה מה שאתה". השופטת הורתה להוציא את נציג מולד מהאולם ונתניהו קרא לעברו "בוגד".

כשנשאל נתניהו האם קיימת הסתה בפרסומים שלו נגד בתי המשפט ושופטים, ענה בנו של ראש הממשלה: "אני לא מסית נגד אף אחת. ארגון מולד, ארגון שישים אחת – אם יבוא יום וירצחו את אבא שלי – אז הדם הוא על הידיים שלכם. גם אם ירצחו אותי הדם על הידיים שלכם".

שלזינגר הגיבה: "תנשום תנשום, אל תדבר אליי אפילו".

לאחר הדיון צייצה שלזינגר בחשבון הטוויטר שלה כי "לפני שלוש וחצי שנים הגשנו תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו, לאחר שהוא הפיץ שקרים גסים אודותינו. הבוקר, לאחר שנים של דחיות והתחמקויות, נתניהו הואיל להתייצב בבית המשפט, אך במקום להשיב לשאלות שנשאל על אורח חייו הראוותני במימון הציבור הישראל"

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות