כללי

העולם התחתון יצא מהקורונה: שני חיסולים תוך שעתיים

ניידת מד"א יממה קשוחה למשטרה ולמד"א.

איך יודעים שהקורונה מאחורינו? ברחוב רואים יותר ויותר אנשים בלי מסכות ומדי פעם שומעים מכוניות מתפוצצות או יריות. כן, העולם התחתון עושה קאמבק וחוזר לפעול במרץ במרכזי ערים גדולות – ניסיון חיסול באשקלון הסתיים אתמול באדם הרוג ועוד אחד פצוע אנושות ושעתיים בלבד לפני כן במרכז חולון נהרג אדם מפיצוץ רכבו. וזה כמובן בלי לדבר על אירועי הפשיעה החמורים שמכים במגזר הערבי.

אתמול ברחוב ירמיהו בחולון התקבל דיווח על פיצוץ רכב. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום קבעו את מותו של האדם שהיה ברכב.  כוחות כיבוי פעלו דקות ארוכות כדי לכבות את האש שעלתה מהרכב שהתפרק מעוצמת הפיצוץ. המשטרה פתחה בחקירת הפיצוץ ואספה ראיות מהזירה.

"כשהגענו למקום ראינו במרכז הכביש את הרכב שהתפרק לגמרי מעוצמת מהפיצוץ ועלה באש", סיפרו חובשי מד"א גיא סלמן ואליאור יוסף והוסיפו, "כלי רכב נוספים בסמוך גם ניזוקו. כוחות הכיבוי והמשטרה פעלו במקום על מנת לכבוש את האש. הפצוע שכב על הכביש כשהוא סובל מפגיעות מאוד קשות בגופו ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו במקום".

ההרוג הוא כבר כבן 30 שגר בסמוך למקום הפיצוץ והיה אמור לשהות במעצר בית ליל, היו לו שבע הרשעות קודמות בעבירות רכוש, סמים ואיומים, הוא ריצה מספר מאסרים ולאחרונה שוחרר מהכלא באוגוסט 2019. לפני כחודשיים בלבד הוא אף הורשע בבית משפט במספר עבירות ובכמה תיקים שכוללים גרימת חבלה, סיוע לפריצה לבניין, גניבה והחזקת סמים למטרת סחר. בדיון בו הוחלט שהוא יהיה כרגע במעצר בית לילי, אמר ההרוג: "אני פתחתי בדרך חדשה, אני עומד להיות אבא בקרוב ולכן מקובל עלי ההסדר האמור".

לא חלפו להן שעתיים מהפיצוץ בחולון וכבר ארע חיסול באשקלון, ברחוב בני עקיבא. בחור בן 28 נרצח ביריות ולצידו אדם בן 24 נפצע קשה מאוד ופונה לבית החולים ברזילי. השניים מוכרים למשטרה. אלה שביצעו את הירי נמלטו מהמקום והצליחו לברוח מהמשטרה שפתחה בסריקות נרחבות לאיתור חשודים וחוקרת גם את הרצח הזה. ניצב פרץ מר מפקד מחוז דרום במשטרה הגיע לזירה וקיים הערכת מצב מיוחדת, בה הודיע שחקירת הרצח הועברה ליחידה המרכזית של מרחב לכיש.

ואנחנו נותרנו עם הרבה תהיות: האם המשטרה תאתר את החשודים? האם המגמה תימשך ונעמוד בפני גל פשיעה גדול בתקופה הקרובה? המדינה תתחיל לטפל ברצינות בפשיעה של העולם התחתון? איפה יהיו ניסיונות החיסול של היום ומחר? כמה רכבים עוד יתפוצצו החודש וכמה אירועי ירי עוד יהיו השנה? כמה מקרים נוספים כאלה צריכים לקרות עד שיהיה לזה סוף? האם בכלל יהיה לזה סוף? הרבה שאלות ואפס תשובות.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות