משפטי

הוארך מעצר החשוד בתקיפה השף שלום קדוש

אדקאיד, שחשוד בתקיפת השף שלום קדוש, בהארכת המעצר עלי אדקאיד, החשוד בתקיפת השף שלום קדוש, בהארכת המעצר

שופט בית משפט השלום בירושלים, גד ארנברג, האריך אמש בארבעה ימים, את מעצרו של עלי אדקידק, בן 41, מסילוואן במזרח ירושלים, החשוד בתקיפתו ופציעתו של השף שלום קדוש ביום ראשון שעבר בתחנת דלק בעיר.

כזכור, בשעות הצהריים עמד קדוש ומילא אוויר ברכבו בתחנת דלק ברחוב דרך חברון, באותו זמן הגיע אדקידק, לכיוון רכבו, הסתכל ימינה ושמאלה לראות אם יש מישהו וברגע אחד הכניס יד דרך החלון לרכבו של הקורבן, גנב מתוכו רכוש והחל ללכת. קדוש מיד ראה אותו, התפתח מרדף של כמה מטרים שבסיום המרדף על פי מצלמות האבטחה ניתן לראות את המשיב מטיח אותו על הרצפה, כתוצאה ממאבק, ונמלט מהמקום. קדוש, אדם מבוגר, מעל גיל 70 כרגע נמצא בבית החולים "הדסה" במחלקת טיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם. אדקידק נתפס והכחיש בחקירתו את המיוחס לו.

בסוף השבוע האחרון, נעצר אדקידק באקראי במחסום משטרתי ואמש הובא להארכת מעצר, שם ציין נציג המשטרה, כי יש לו עבר פלילי עשיר בכל מגוון העבירות, כאשר זה עתה השתחרר מבית סוהר. עוד ציין נציג המשטרה, כי היא ביצעה עד כה 10 פעולות חקירה, אשר מחזקות את החשד כנגד החשוד ובכוונת המשטרה לבצע 15 פעולות חקירה.

הסנגור טען מנגד כי אדקידק נעצר באקראי במחסום בבדיקה שגרתית של ת.ז, אמרו לו שהוא דרוש לחקירה, הוא לא ידע במה הוא חשוד, הגיע לתחנה, הטיחו בו חשדות, הוא הכחיש כי הוא מעורב, הכחיש כי הוא קשור לאירוע הזה, אפילו מסר טענות שהיה במקום אחר , ויכול להיות שיתבררו כנכונות.

השופט ארנברג, שהאריך כאמור את מעצר החשוד בארבעה ימים, קבע כי שמחומר החקירה שהוגש עולה כי אין ספק שקיים חשד סביר שהוא מעורב במיוחס לו וכן הוא זוהה בוודאות על ידי מספר נחקרים מבני משפחתו, אבל השופט המשיך וציין: "מאידך גיסא, המשיב מסר טענת אליבי שמן הראוי שתיבדק כאחת מפעולות החקירה הראשונות שכן, אם יימצא שהמשיב היה במקום אחר, יש בכך כדי להביא להסרת החשד".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות