משפטי

הערכה: העדויות במשפט נתניהו צפויות להתחיל רק אחרי הבחירות

נתניהו בבית המשפט בירושלים, היום נתניהו. ממשיך לחמם את החזית עם איראן

הדרך לבית המשפט המחוזי במזרח העיר בירושלים הייתה מלאה היום (שני) במחסומים משטרתיים. המשטרה לא לקחה שום הימור בנוגע לאבטחת ראש הממשלה, ביום שבו האחרון היה צריך להתייצב ולהשיב לכתב האישום החריף שהוגש נגדו.

אך לא רק בנימין נתניהו התיישב היום על ספסלי בית המשפט. לצדו ישבו גם בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ', המו"לים-לשעבר של אתר החדשות וואלה, ונוני מוזס המו"ל של ידיעות אחרונות ו-Ynet.

על אף שבאתי מוקדם והצטיידתי בתעודת עיתונאי, המשטרה לא נתנה לי לעבור, כך שמצאתי את עצמי מול משרד המשפטים מוקף במפגינים נגד נתניהו. לפתע, הגיע סנגורו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, שהצליח להשתחל פנימה. אני עדיין חיכיתי.

בבית המשפט עצמו ניתן היה להרגיש את המתח באוויר. נתניהו קם ואמר שהוא מאשר את הטענות שהסנגורים שלו העבירו בכתב ואף נשאר לשמוע את סנגורו השני, עו"ד בעז בן צור, טוען בלהט שאישורי היועץ המשפטי לממשלה לפתיחה בחקירה נגד נתניהו, שאותם העבירה הפרקליטות לבית המשפט, אינם קבילים.

לפתע, נתניהו קיבל פתק, קם ועמד ואמר "תודה רבה", ועזב את האולם. דובריו הוציאו הודעה לפיה ראש הממשלה אמור להיוועד עם שר הבריאות בצהריים בנושא הקורונה. בכל זאת אולי יש פה גם מדינה שצריך לנהל.

אחרי בן צור תפס את מקומו עמית חדד שהשתמש בביטוי מושאל מימי מבצע שלום הגליל. חדד התייחס לעובדה כי האישורים לפתיחת החקירה לא הועברו לסנגורים תוך כדי שהוא אומר: "מחקו לנו את קו ה-40 קילומטרים" – ביטוי שלילי שנועד לתאר את חוסר האמת שממשלת בגין ושרון והליכוד דיווחו לציבור בימי המלחמה.

לא יכולים להתכונן לתיק

העיתונאים לא ישבו היום ביחד עם הנאשמים והפרקליטות באותו האולם, כיאה לימי הקורונה. בשני אולמות נפרדים ישבנו וצפינו בהצגה הכי טובה בעיר. לעיתים קשה היה להבין מה בדיוק הסנגורים אומרים, מאחר שהם טענו תוך כדי שמסכה נתונה על פניהם.

את השופטים שמענו טוב אך לא ראינו, זאת משום שהמצלמה הונחה בדיוק על שולחנם. אולי בכך מישהו רצה להעביר מסר: "רואים ואינם רואים". בכל אופן, מדי פעם הסנגורים השונים המתיקו סוד האחד עם השני. מה נאמר שם? אפשר לנחש לפי הלהט שבו ז'ק חן, הסנגור של בני הזוג אלוביץ', טען שהתיק לא מוכן ואי אפשר להתחיל אותו בזמן הקרוב. על אותה טענה בדיוק חזר בעז בן צור, מצדו של נתניהו, ואמר שצריך שלושה עד ארבעה חודשים כדי להתחיל לשמוע עדויות בתיק.

בסופו של יום השופטים פזרו את ההפגנה, לא לפני שיהודית תירוש מנהלת מחלקת ניירות ערך בפרקליטות אמרה כי תוך שלושה שבועות היא תעביר את כל המסמכים בחקירה של אילן ישועה לצדדים – אפשר שזה רומז כי שמיעת העדויות תתחיל רק לאחר הבחירות.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות