כללי

דחף ילד ותקף מפגין: ניצב-משנה מרציאנו מואשם בתקיפה

שמעון מרציאנו, מפקד תחנת לב הבירה בירושלים שמעון מרציאנו, מפקד תחנת לב הבירה בירושלים

"במהלך ההפגנה, סמוך לחצות, החל מרציאנו לרוץ לעבר קבוצת מפגינים, אשר עמדו סמוך אליו ברחוב שבטי ישראל, ואשר על-פי החשד השליכו אבנים לעבר הכוח המשטרתי. קטין בן 12, אשר עמד יחד עם יתר המפגינים במקום, החל לברוח מהנאשם, כמו רוב יתר המפגינים". התיאור הזה, של מה שקרה בירושלים ב-4 באוקטובר השנה, מופיע בכתב האישום שהגישה היום (חמישי) המחלקה לחקירות שוטרים נגד מפקד תחנת לב הבירה בירושלים, ניצב-משנה שמעון מרציאנו.

על-פי כתב האישום, שהגיש עו"ד עדי וולנרמן ממח"ש, פיקד מרציאנו על כוח משטרתי שאבטח הפגנה רבת-משתתפים של מפגינים מהמגזר החרדי בירושלים, כדי למנוע הפרות סדר. בשלב מסוים ההפגנה הפכה אלימה, והמפגינים הבעירו פחי אשפה, השליכו אבנים לעבר השוטרים והשמיעו קריאות גנאי וגידופים כלפיהם.

אז, כאמור, החל נצ"מ מרציאנו לרדוף אחרי הנער. כשהגיע אליו הוא תפס את בן ה-12, דחף אותו בחוזקה לעבר קיר אבן, ובזמן שהוא נופל על הקרקע וזועק "לא עשיתי כלום", סטר לו מרציאנו בפניו. במח"ש קבעו כי הפגיעה בנער הייתה ללא כל סיבה והצדקה.

לפי כתב האישום, זמן קצר לאחר מכן, הבחין מרציאנו במפגין אשר צילם באמצעות הטלפון הנייד שלו את הובלתו של הקטין על-ידי שוטר אחר. מפקד התחנה אחז בעורפו של המפגין והפיל אותו לעבר השיחים. תיעוד האלימות כלפי הנער הופץ ברשת, ועורר זעם רב בקהילה החרדית, אך גם בקרב מפגינים אחרים ובהם המוחים נגד נתניהו. לפני כחודש הוגש כתב אישום נגד קצין בכיר אחר במשטרת ירושלים, סגן-ניצב ניסו גואטה ממרחב ציון, שהואשם בהכאת מפגין נגד נתניהו ליד גשר המיתרים בכניסה לעיר.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות