כללי

אלימות משטרתית קשה כלפי מפגיני ימין

מפגיני ימין בירושלים מפגיני ימין בירושלים

אלימות משטרתית קשה בהפגנת הימין אמש (שבת) בירושלים. כאלפיים אנשי ימין הפגינו בירושלים, בנתניה, בבנימין ובמוקדים אחרים במחאה על מותו של אהוביה סנדק בן 16, שנהרג כאשר המכונית שבה ישב התהפכה במהלך מרדף משטרתי אחריה. לטענת שאר יושבי הרכב, ההתהפכות נגרמה כשניידת המשטרה התנגשה במכונית שבה ישבו, דבר שהביא לאובדן שליטה על הרכב.

לטענת גורמים בימין גופתו של סנדק אותרה רק זמן מה אחרי ההתהפכות, ואפשר שניתן היה להציל את חייו לו היה מקבל טיפול רפואי בזמן. לטענתם, השוטרים במקום לא ניסו לאתר פצועים אלא התעסקו בסגירת האזור כך שאחרים לא יוכלו להתקרב אליו, זאת במקום להתמקד בהצלת חיים אחרי התהפכות המכונית. ח"כ בצלאל סמוטריץ' שניסה להגיע למקום נהדף על ידי השוטרים למרות חסינותו הפרלמנטרית.

בהפגנה שנערכה בנתניה אמר ח"כ אריאל קלנר (הליכוד) כי "לא ייתכן שאירוע כזה יסתיים בתוצאה טרגית כזאת. אני מתחייב שלא אשתוק בעניין עד שהמקרה הזה ייחקר והיחס של המשטרה לנוער הגבעות ישתנה". "כל נער יודע שדבר ראשון בתאונה עושים סריקות לחפש נפגעים, אבל את הבלשים זה בכלל לא עניין", הוסיף יהודה פואה, יו"ר ארגון בצלמו, "ולא די בכך, בסוף עוד מאשימים את הנערים במות חבריהם".

בירושלים פיזרה המשטרה באלימות את מפגיני הימין. בסרטונים שעלו לרשתות החברתיות תועדו שוטרים מפעילים מכת"זיות כלפי המפגינים, באחד הסרטונים נראה שוטר חובש קסדה כשהוא חובט שוב ושוב בצעיר שהשתתף בהפגנה.בארגוני הימין אמרו כי בכוונתם להמשיך במחאה עד לבירור נסיבות מותו של סנדק. עוד הוסיפו כי בכוונתם להגיש תלונות במח"ש נגד השוטרים האלימים, ולדרוש כי ייחקרו ויינקטו נגדם צעדים.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות