משפטי

התעלמה משירות המבחן: שופטת הרשיעה נער בהטרדות מיניות

אילוסטרציה shutterstock אילוסטרציה shutterstock

במקרים רבים של עבירות בקרב קטינים נשאלת השאלה האם הם ראויים להזדמנות נוספת עם דף נקי או שכבר מגיל זה הם יאלצו להסתובב עם הרשעה פלילית בתיק שלהם. זה בדיוק המקרה שעמד בפני השופטת ליזי פרוינד מבית המשפט לנוער בנתניה.

התיק כלל מסכת איומה של עדויות וראיות על הדרך שבה התקשר הנער עם נערות צעירות דרך אפליקציית אינסטגרם, שידל אותן לשלוח אליו תמונות עירום באמתלה שהוא גם כן נערה בת גילן ותחת הבטחה כי ימחק אותן מידית. לאחר מכן השתמש הנער בתמונות כדי לאיים על הילדות כי אם לא ישלחו לו תמונות נוספות, הוא יפיץ אותן.

הנאשם, כיום בן 17, הואשם בשני תיקים והשבוע נגזר דינו על ידי השופטת פרוינד, שקבעה כי למרות המלצת שירות המבחן שלא להרשיעו ולהסתפק במעקב של השירות, העבירות שעבר כן מצדיקות הרשעה – וגזרה עליו 200 שעות לטובת הציבור ופיצוי של 7,000 שקלים לכל מתלוננת.

"המלצת שירות המבחן הנה להימנע מהרשעת הנאשם תוך קביעת ק. המבחן כי בכך יהא לפגוע בעתידו ולמנוע חווית חיים נורמטיבית בהעדר צורך טיפולי בכך", כתבה השופטת פרוינד בגזר הדין. "ככלל, המלצת שירות המבחן הנה היבט בעל משקל מכריע לעניין הרשעתו וגזירת דינו של נאשם, לא כל שכן בבית המשפט לנוער. אולם, בענייננו מצאתי כי יש לפעול כחריג ולסטות מהמלצה זו״.

על מעשיו של הנאשם הוסיפה השופטת: ״הנאשם הגדיל לעשות, ולא זו בלבד שהתנהל אל מול הקטינות בהיבטי כפיה כח ואיומים תוך עיוורון לפגיעה בהן, אלא כעולה מרקע הדברים, ארב הנאשם למתלוננות בין סבך עמודי היישומון ואיתרן תוך שהוא מחשב בשום שכל ובניהול קפדני ומושכל את צעדיו – חרף גילו זה״.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות